Elemental Tri Series Olsztyn i Puchar Europy powracają z nowym terminem!

Elemental Tri Series Olsztyn i Puchar Europy powracają z nowym terminem!

- Kategoria: Sport, Wiadomości
0

Po wielu utrudnieniach, które spowodowała pandemia koronawirusa i licznych ustaleniach wracamy do Was z fantastyczną wiadomością. Inauguracja Elemental Tri Series w Olsztynie odbędzie się w nowym terminie. W piątek, 21 sierpnia, odbędą się zmagania w Pucharze Europy na dystansie sprinterskim. Sobota – 22 sierpnia, upłynie pod znakiem rywalizacji w ramach ósmej odsłony cyklu w tej lokalizacji. Zapisy ruszą 1 lipca na oficjalnej stronie cyklu www.triathlonseries.pl, a liczba miejsc jest ograniczona.

W piątek – 21 sierpnia, Centrum Sportowo-Rekreacyjne Ukiel gościć będzie najlepszych, europejskich triathlonistów, a na ulicach miasta będzie można śledzić ich zaciętą rywalizację, zarówno zawodników Elity, jak i Juniorów. Olsztyńskie zawody rozgrywane są na krótkich pętlach co gwarantuje zgromadzonym kibicom niezwykle ciekawe widowisko.

W sobotę – 22 sierpnia, w tym samym miejscu do rywalizacji przystąpią triathloniści rywalizujący w ramach Elemental Tri Series Olsztyn 2020. Z programu imprezy wykluczony został najkrótszy dystans – supersprint. Elemental Tri Series Olsztyn 2020 będzie zatem podzielony na dwie imprezy w ramach dystansu sprinterskiego z draftingiem (0,75 km – 20 km – 5 km) oraz olimpijskiego bez draftingu (1,5 km – 40 km – 10 km) Obie imprezy będą ograniczone do 150 uczestników.

W ramach tegorocznej edycji olsztyńskiego triathlonu zabraknie rywalizacji sztafet, zaplanowane zostały wyłącznie starty indywidualne. Zmianie ulegnie również usytuowanie strefy zmian, która znajdować się będzie tam, gdzie podczas Pucharu Europy, czyli na parkingu wzdłuż ulicy Kapitańskiej. Dodatkowo odwołane zostały zawody biegowe, zazwyczaj towarzyszące triathlonowi, czyli 10K Run Series dla dorosłych i Elemental Kids dla najmłodszych.

 

„Jesteśmy ogromnie zadowoleni, że zawody z cyklu Elemental Tri Series odbędą się w Olsztynie. Dzięki współpracy wielu osób, na czele z przedstawicielami władz miasta, OSiR-u i ETU, mogliśmy zaproponować zawodnikom nowy termin obu imprez nad Jeziorem Ukiel. Jesteśmy przekonani, że trzecia odsłona prestiżowego Pucharu Europy, która odbędzie się w stolicy Warmii i Mazur będzie ponownie wielkim, triathlonowym świętem. Najlepsi europejscy triathloniści rywalizować będą w piątek, by w sobotę ustąpić pola doświadczonym amatorom i debiutantom, którzy w tym samym miejscu walczyć będą w ramach inauguracji cyklu ETS. Impreza odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego, dlatego byliśmy zmuszeni do wprowadzenia kilku kluczowych zmian. Ogromnym plusem zmiany terminu imprezy będzie z pewnością dużo wyższa temperatura wody, niż w przypadku imprez rozgrywanych w maju”. – powiedział Marcin Florek, organizator zawodów z firmy Labosport Polska.

Zapisy na inaugurację cyklu Elemental Tri Series w Olsztynie wystartują w środę – 1 lipca o godz. 12:00 na oficjalnej stronie zawodów www.triathlonseries.pl. Liczba miejsc jest ograniczona!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus. 20 nowych przypadków na Warmii i Mazurach

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (17.09) o 652 nowych