Dziś pierwszy dzień astronomicznej wiosny. Za oknem nadal zima…

- Kategoria: Wiadomości
0

Dziś 20 marca o godz. 12.00 przypada pierwszy dzień astronomicznej wiosny. Tyle, że za oknem zima w najlepsze.

W pogodzie w najbliższym czasie raczej nie zapowiada się na ocieplenie. Jeszcze przez najbliższe dwa tygodnie czeka nas aura przypominająca zimę ewentualnie delikatne przedwiośnie.  Na prawdziwą wiosnę będziemy musieli jeszcze poczekać trochę poczekać.

Wiosna astronomiczna rozpoczyna się w momencie równonocy wiosennej i trwa do momentu przesilenia letniego, co w przybliżeniu oznacza na półkuli północnej okres pomiędzy 20 marca a 22 czerwca (czasami daty te wypadają dzień wcześniej lub dzień później, a w roku przestępnym mogą być dodatkowo cofnięte o jeden dzień). Jeszcze przez 30 lat pierwszy dzień astronomicznej wiosny będzie przypadał na 20 marca. Od 2044 aż do 2101 roku będzie przypadał na 19 bądź 20 marca.

Podczas wiosny astronomicznej dzienna pora dnia jest dłuższa od pory nocnej, a ponadto z każdą kolejną dobą dnia przybywa, a nocy ubywa.

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Sinice zniknęły. Kąpieliska w CRS Ukiel ponownie otwarte

Woda w jeziorze Ukiel w Olsztynie jest już