Dziewczynka dała nieznajomemu mężczyźnie plik pieniędzy. Tłumaczyła to tym, że „mama kazała pomagać potrzebującym”

- Kategoria: Na sygnale
0

Policjanci z Bartoszyc wyjaśniają okoliczności nietypowej sytuacji. Nastoletnia dziewczynka na rowerze podjechała do nieznajomego mężczyzny i oddała mu plik pieniędzy. Tłumaczyła to tym, że „mama kazała pomagać potrzebującym”. Po chwili odjechała pozostawiając zaskoczonego mężczyznę. Ten zaniepokojony zachowaniem dziewczynki o wszystkim powiadomił policjantów i oddał im do przechowania pieniądze. Funkcjonariusze dążą do ustalenia tożsamości nastoletniej dziewczynki i wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

W pierwszy poniedziałek lipca (01.07.2019) na ul. Wyszyńskiego w Bartoszycach do mężczyzny, który zaparkował autem w tej okolicy, podjechała młoda rowerzystka, mówiąc, że „mama kazała jej pomagać potrzebującym” i dała mu pieniądze. Obdarowany plikiem banknotów mężczyzna był bardzo zaskoczony. Próbował dowiedzieć się, skąd dziewczynka miała te pieniądze i gdzie są jej rodzice, jednak nie uzyskał odpowiedzi, ponieważ rowerzystka szybko odjechała w kierunku ul. Gdańskiej. Stał w miejscu spotkania z dziewczynką jeszcze kilkadziesiąt minut z nadzieją, że ktoś przyjdzie po pieniądze i cała sprawa się wyjaśni. Tak się jednak nie stało.

Zaniepokojony tym, co się wydarzyło, o wszystkim powiadomił policjantów. Przyszedł do komendy i w rozmowie z funkcjonariuszami opisał, że rowerzystka wyglądała na około 11 lat, miała włosy w kolorze ciemnego blondu, była szczupła, ubrana w różową bluzę, a jej rower był w zielonym kolorze i miał koszyk na kierownicy.

Pieniądze zostały zabezpieczone i czekają na właściciela, a cała sprawa na wyjaśnienie.

Na podstawie przekazanych przez mężczyznę informacji do tej pory nie udało się ustalić, kim była tajemnicza dziewczynka na zielonym rowerze. Dlatego śledczy zdecydowali o publikacji zapisanego obrazu z umiejscowionego w okolicy zdarzenia monitoringu.

Osoby posiadające informacje na temat zdarzenia lub rozpoznające dziecko na zdjęciach proszone są o kontakt z oficerem dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach tel. 89 762 82 00 lub policjantem prowadzącym sprawę (tel. 89 762 82 77). Informacje można również przekazać na adres poczty elektronicznej: komendant@bartoszyce.ol.policja.gov.pl.

Źródło: KWP Olsztyn (mk/tm)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po