Dzięki reakcji świadków policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Dzięki reakcji świadków policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

- Kategoria: Wiadomości
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu/fot. policja.gov.pl

Postawą godną naśladowania wykazali się czterej mieszkańcy Olsztyna, którzy uniemożliwili nietrzeźwemu kierującemu oplem dalszą jazdę i wezwali na miejsce służby. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 39-latek miał blisko 3 promile alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Ze swojego zachowania będzie się tłumaczyć przed sądem.

We wtorek (04.05.2021r.) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, że na jednej z ulic w mieście świadkowie uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol. Z relacji zgłaszających wynikało, że na środku jezdni zauważyli zaparkowane auto, a w nim śpiącego za kierownicą mężczyznę. Po podejściu do kierującego wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Mężczyzna, gdy zorientował się, że został zauważony przez osoby postronne odjechał z miejsca.

Świadkowie wezwali służby, a następnie po kilkuset metrach uniemożliwili mu dalszą jazdę. Po chwili na miejsce przyjechał policyjny patrol, który zatrzymał mężczyznę. Badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie 39-letniego kierującego osobowym oplem.

Mężczyzna był kompletnie pijany, miał problemy z utrzymaniem równowagi, a jego mowa była bełkotliwa. 39-latek stracił już prawo jazdy. Wkrótce odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka kara grzywny.

Źródło: KMP Olsztyn (aj)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Unijny Certyfikat COVID już w aplikacji mObywatel

Już dziś w aplikacji mObywatel dostępny jest Unijny