Dywity. Od czwartku zmiany w organizacji ruchu na DK51

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. GDDKiA

Od czwartku 21 kwietnia planowane jest wprowadzenie w miejscu budowy ronda na DK51 w Dywitach przy Osiedlu Sterowców zmiany w organizacji ruchu. Od tego dnia Zarząd Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie wprowadzi także zmiany w kursowaniu linii autobusowych 108, 112, 117, 126. Zmienione zostaną godziny odjazdów i trasy autobusów linii 108 i 112.

Drogą krajową DK51 odbywać się będzie tylko „ruch wahadłowy” w kierunku Olsztyna i Dywit po wybudowanej tymczasowej nitce asfaltu. Nie będzie możliwości skrętu z drogi krajowej w stronę cmentarza i Kieźlin. Nie będzie również możliwe włączenie się do ruchu na DK 51 od strony cmentarza i Kieźlin. Zmiana organizacji ruchu planowana jest na 3 – 4 miesiące.

Mieszkańcy Osiedla Sterowców na czas zmian w organizacji ruchu będą się włączać w DK51 przez alternatywną drogę przez bramę (droga bliżej Dywit). Przeniesione o kilkadziesiąt metrów w kierunku Dywit zostanie również przejście dla pieszych i będzie się ono znajdować mniej więcej na wysokości obecnej zatoki autobusowej.

Linia 108 będzie kursować na trasie:
DWORZEC GŁÓWNY – ul. Partyzantów – ul. Limanowskiego – ul. Jagiellońska – ul. ks. Jagałły – Kieźliny Kościół – ul. ks. Jagałły – Wadąg – Słupy – Różnowo – DYWITY

Linia 112 będzie kursować na trasie:
DYWITY – Różnowo – Słupy – Wadąg – ul. ks. Jagałły – Kieźliny Kościół – ul. ks. Jagałły – ul. Jagiellońska – ul. Limanowskiego – ul. Partyzantów – DWORZEC GŁÓWNY

Dla linii 108 i 112 zawieszone zostają przystanki: Dywity-Gminny Ośrodek Kultury, Dywity-Grzybowa, Cmentarz Dywity-Brama Zachodnia, Cmentarz Dywity-Brama Wschodnia, Kieźliny-Przedszkole.

DOJAZD DO CMENTARZA DYWITY:
Dojazd do Cmentarza nie będzie możliwy liniami 108, 112 i 117. Wydłużone do pętli CMENTARZ DYWITY-BRAMA ZACHODNIA zostają wybrane kursy linii 126.

Linia 117 zostanie skrócona i kursować będzie na trasie:
OSIEDLE GENERAŁÓW – JAKUBOWO

Wybrane kursy linii 126 zostaną wydłużone:
OSIEDLE GENERAŁÓW – … – JAGIELLOŃSKA-OGRODY – ul. Jagiellońska – ul. ks. Jagałły – Wadąska – Cmentarz Dywity-Brama Wschodnia – CMENTARZ DYWITY-BRAMA ZACHODNIA
Odjazdy linii 126 w kierunku Olsztyna z przystanku Cmentarz Dywity-Brama Wschodnia będą odbywać się z przystanku po przeciwnej stronie niż odbywały się na linii 117.

Linia 110 będzie dodatkowo zatrzymywać się na przystanku tymczasowym Cmentarz Dywity-Brama Zachodnia w kierunku Olsztyna. Przystanek będzie zlokalizowany na wysokości przystanku Cmentarz Dywity-Brama Zachodnia w kierunku Dywit.

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

W rezerwacie Kwiecewo znaleziono śnięte ryby

Polski Związek Wędkarski z Olsztyna poinformował w swoich