Na sygnale

Dwukrotnie okradła sklep elektroniczny. Została zatrzymana na gorącym uczynku

W jednym z olsztyńskich marketów doszło do kradzieży sprzętu elektronicznego. Policjanci zatrzymali kobietę na gorącym uczynku. Jak się okazało, jest ona podejrzewana o podobną kradzież, do której doszło kilka dni wcześniej, w tym samym sklepie.

Wczoraj (22.07.2019) policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na gorącym uczynku zatrzymali 41-latkę podejrzewaną do kradzież sprzętu elektronicznego w jednym z olsztyńskich marketów.

Funkcjonariusze w toku prowadzonych czynności ustalili, że w jednym z lombardów na terenie miasta, może znajdować się sprzęt elektroniczny – wideofon, który pochodzi z kradzieży. Policjanci na podstawie zabezpieczonego nagrania z monitoringu, szybo ustalili wizerunek i dane osobowe kobiety, która przyniosła skradziony sprzęt o wartości blisko 3700 złotych do lombardu. Funkcjonariusze natychmiast pojechali do sklepu, aby ustalić szczegóły zdarzenia i przyjąć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. W tym czasie na terenie marketu przebywała kobieta, która odpowiadała rysopisowi utrwalonemu na nagraniu z monitoringu. Funkcjonariusze ją rozpoznali i zatrzymali na pobliskim parkingu. Jak się okazało, miała ona przy sobie kolejny wideofon, który przed chwilą ukradła.

Kobieta została zatrzymana w policyjnym areszcie i wkrótce usłyszy zarzuty kradzieży. Za popełnienie tego przestępstwa grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*