Dwa miesiące aresztu dla sprawcy wypadku pod Spręcowem

- Kategoria: Na sygnale
0

Dwa miesiące aresztu to kara, jaką sąd w Olsztynie wymierzył 37-letniemu Dariuszowi K. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu spowodował wypadek drogowy na krajowej 51. Następnie sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci z drogówki zatrzymali go po godzinie w pobliskiej okolicy. W wyniku wypadku kobieta kierująca osobową hondą doznała urazu nogi. Dariuszowi K. za spowodowanie wypadku drogowego pod wpływem alkoholu oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia może grozić kara nawet 4,5 lat pozbawienia wolności.


Przypomnijmy, do zdarzenia doszło 17 listopada br. o godzinie 19.00 na drodze krajowej numer 51 w okolicach Spręcowa. Jak ustalili policjanci, kierujący renault z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z hondą. Po tym zdarzeniu kierujący renault zbiegł z miejsca zdarzenia. W wypadku kobieta kierująca osobową hondą doznała urazu nogi.

Natychmiast na miejscu wypadku pojawił się patrol olsztyńskiej drogówki, który zabezpieczył miejsce zdarzenia, wykonał oględziny obu pojazdów i sporządził dokumentację fotograficzną. Rozpytano także świadków zdarzenia. Do poszukiwań sprawcy włączyli się funkcjonariusze w nieoznakowanym radiowozie. Około 400 metrów od miejsca zdarzenia policjanci natknęli się na mężczyznę, który nosił widoczne otarcia naskórka i uskarżał się na ból w klatce piersiowej. Policjanci wylegitymowali mężczyznę, którym okazał się 37-letni Dariusz K.

Przy nim policjanci znaleźli kluczyki od osobowego  renault. Zatrzymany twierdził, że jechał tym samochodem jako pasażer. Nie był w stanie wskazać, kto nim kierował. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i pojechali z nim do szpitala w Olsztynie, gdzie została mu pobrana krew do analizy.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie 37-latka. Mężczyzna został opatrzony w szpitalu, a później osadzony w policyjnym areszcie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych, okazało się że zatrzymany nie posiada prawo jazdy.

Sprawca składając zeznania przyznał się do zarzucanych mu czynów. Wczoraj decyzją sądu w Olsztynie mężczyzna trafił na 2 miesiące do więzienia. Dariuszowi K. za spowodowanie wypadku drogowego pod wpływem alkoholu oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia może grozić kara nawet 4,5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KWP Olsztyn

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Jak skutecznie organizować lokalne wydarzenia sportowe?

Wydarzenia sportowe nie tylko sprzyjają promocji zdrowego stylu