Dwa kilogramy amfetaminy nie trafią na czarny rynek

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.pl

Skuteczna walka z przestępczością narkotykową jest bardzo wymagająca. Potrzebna jest m.in. szybka wymiana między policjantami sprawdzonych informacji. Tak jak to było w przypadku kryminalnych z komendy w Gołdapi i Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. W wyniku tej współpracy zatrzymana została para, która w swoim aucie przewoziła blisko 2 kilogramy narkotyków. 39-latek z Olecka i jego 33-letnia partnerka trafili do policyjnego aresztu.

Dzięki bardzo dobrej współpracy policjantów z dwóch wydziałów kryminalnych – Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi i Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie – zatrzymany został mężczyzna podejrzany o udział w obrocie znaczną ilością narkotyków. Do zatrzymania doszło we wtorek (04.05.2021r). Policjanci skontrolowali auto, którym poruszał się 39-latek razem ze swoją 33-letnią partnerką. W trakcie przeszukania pojazdu, policjanci odnaleźli plastikowe torebki, w których były blisko 2 kilogramy amfetaminy.

Wszczęte w tej sprawie prokuratorskie śledztwo doprowadziło do postawienia 39-latkowi zarzutu udziału w  obrocie znacznej ilości środków psychotropowych. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na dwa miesiące. Zgodnie z obowiązującym prawem, za to przestępstwo grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po