Drużyny z woj. warmińsko-mazurskiego zagrały w Wielkim Finale Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

- Kategoria: Piłka nożna, Sport
0

fot. A. Kraszewski

W Wielkim Finale XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zagrały cztery zespoły z Warmii i Mazur. Podczas tegorocznych rozgrywek najlepsze okazały się reprezentacje chłopców z województwa zachodniopomorskiego w kategorii U-10 oraz województwa łódzkiego w kategorii U-12. Wśród dziewczynek do lat 10 triumfowały zawodniczki z województwa małopolskiego, a w kategorii U-12 najlepsze okazały się piłkarki z województwa opolskiego. Zwycięskie drużyny chłopców i dziewcząt już 13 czerwca zobaczą mecz Polska – Gruzja.

MECZE FINAŁOWE NA STADIONIE NARODOWYM

Ogólnopolski finał XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” był popisem futbolu w wykonaniu najzdolniejszych dziewcząt i chłopców do lat 10 i 12 z całej Polski. Po uroczystym otwarciu i losowaniu grup na Placu Defilad w Warszawie młodzi piłkarze i piłkarki wybiegli na boczne boiska Legii oraz Agrykoli Warszawa, gdzie w czwartek i w piątek zostały rozegrane mecze fazy grupowej. Rywalizacja 64 drużyn o prawo do gry w Wielkim Finale na Stadionie Narodowym przyciągnęła mnóstwo kibiców.

Widzowie zgromadzeni na obiektach Legii oraz Agrykoli, byli świadkami eliminacji, które wyłoniły zespoły do gry o złote i brązowe medale na Stadionie Narodowym. Emocjonujący doping kilku tysięcy kibiców zgromadzonych na trybunach oraz pasjonujące mecze złożyły się na niezapomniane widowisko sportowe, którego świadkami byli m.in. Zbigniew Boniek (prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej), Adam Nawałka (selekcjoner Reprezentacji Polski), Andrzej Biernat (Minister Sportu i Turystyki), Krzysztof Pawiński (współwłaściciel firmy Tymbark) oraz Arkadiusz Milik, Tomasz Kłos, Dariusz Dziekanowski i Tomasz Iwan.

Zwycięzców XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” poznaliśmy 2 maja na Stadionie Narodowym, na kilka godzin przed szlagierowym starciem Legii Warszawa z Lechem Poznań w finale Pucharu Polski.

W blasku jupiterów oraz przy głośnym dopingu kibiców zgromadzonych na stadionie, na murawę wybiegły dzieci, by rozegrać łącznie osiem pasjonujących spotkań, które wyłoniły Mistrzów Polski wśród dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych U-10 i U-12. Podczas finałowej rywalizacji nie brakowało koronkowych akcji, walki o każdy skrawek boiska oraz pięknych bramek, czyli wszystkiego co w futbolu najpiękniejsze. Oprócz niezapomnianych, sportowych emocji na kibiców czekało wiele atrakcji, m. in. występy gwiazd: Margaret, Tomasza Dolskiego i Grzegorza Hyżego.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to wspaniała impreza. Każdemu należą się gratulację za doskonałą organizację. Dziś obserwując rozgrywki widziałem na murawie kilku utalentowanych piłkarzy i piłkarek, więc jest duża szansa, że już wkrótce ponownie będziemy mogli ich zobaczyć w występach na Stadionie Narodowym”powiedział Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

„Już po raz drugi w historii Turnieju zdobywców Pucharu Tymbarku poznaliśmy na Stadionie Narodowym. Jestem przekonany, że mecze finałowe rozegrane na najważniejszym i najpiękniejszym obiekcie piłkarskim w Polsce były nie tylko spełnieniem marzeń dla uczestników, ale również początkiem przyszłych piłkarskich karier na miarę Arkadiusza Milika. Za kilka lat zobaczymy, kto z tegorocznych finalistów zagra dla reprezentacji Polski, bo historia Turnieju, którego Tymbark jest głównym sponsorem od 9 lat, pokazuje, że jest on kopalnią prawdziwych piłkarskich diamentów.” – powiedział Krzysztof Pawiński, Prezes Zarządu Grupy Maspex Wadowice i współwłaściciel firmy Tymbark.

Podczas ogólnopolskiego finału XV edycji w rozgrywkach wzięło udział blisko 800 najbardziej uzdolnionych piłkarsko dziewcząt i chłopców z całej Polski. Po rozegraniu 192 meczów poznaliśmy tegorocznych zdobywców Pucharu Tymbarku. Podczas tegorocznych rozgrywek najlepsze okazały się reprezentacje chłopców z województwa zachodniopomorskiego w kategorii U-10 oraz województwa łódzkiego w kategorii U-12. Wśród dziewczynek do lat 10 triumfowały zawodniczki z województwa małopolskiego, a w kategorii U-12 najlepsze okazały się piłkarki z województwa opolskiego.

Wśród 64 drużyn z całej Polski w rozgrywkach udział wzięły również cztery drużyny z Warmii i Mazur.

W kategorii U-10 chłopców reprezentacja woj. warmińsko-mazurskiego, której trzon stanowiła drużyna UKS Rona 03 Ełk, zajęła ostatecznie IV miejsce. Występ swoich zawodników podsumował trener Mariusz Ryszkiewicz:

Dla tych chłopców zobaczenie Stadionu Narodowego to było wielkie przeżycia, a zagranie na murawie, to po prostu spełnienie marzeń. Mecz przeżywałem chyba jeszcze bardziej niż sami zawodnicy, ale emocje były naprawdę ogromne. Mam nadzieję, że kilku spośród moich zawodników zobaczę jeszcze kiedyś w występie na tym obiekcie i być może właśnie w reprezentacji Polski.

Starsi piłkarze z Warmii i Mazur (SP 4 Iława) w kategorii U-12 po pasjonującej rywalizacji uplasowali się na XII miejscu.

Ekstra impreza, największy turniej dla dzieci w Europie i cieszę się, że to właśnie w mojej ojczyźnie się odbywa. Mój zespół w osiemdziesięciu procentach składał się z chłopców o rok młodszych, gdy niektórzy chłopcy z innych drużyn wyglądali już jak mali mężczyźni. Na pewno zaskoczył nas niesamowicie wysoki poziom rozgrywek, ale czego się spodziewać, gdy gra się wśród szesnastu najlepszych drużyn w Polsce. Chłopcy wiedzą, że taki jest sport, raz się przegrywa, a innym razem to my możemy być zwycięzcami. Chciałbym wrócić tutaj z chłopcami za rok i móc się cieszyć z medalu na Stadionie Narodowym. – powiedział trener drużyny, Tomasz Dębczak

Żeńska reprezentacja woj. warmińsko-mazurskiego w kategorii U-10 (SP 18 Olsztyn), została ostatecznie sklasyfikowana na V miejscu. Występ swoich podopiecznych ocenił trener zespołu Piotr Żurawel

Możliwość brania udziału w największym turnieju dla dzieci w Polsce to niesamowita frajda i przeżycie. Jestem bardzo zadowolony z postawy dziewczynek, choć były pewne kontrowersje przy pracy sędziego. Dziewczynki trochę się podłamały, ale potem już był wielki uśmiech i niesamowita radość, w końcu zajęliśmy piąte miejsce. Poziom turnieju był bardzo wysoki, widać pasję i ogromne umiejętności u części dzieci. Jestem przekonany, że taki turniej zaowocuje dopływem nowych zawodników do kadry narodowej, co będzie dobre dla całej polskiej piłki. My na razie skupiamy się na zabawie dzieci, to jest dla nas najważniejsze, by czerpały radość z gry, a na wyniki przyjdzie jeszcze pora. Za rok na pewno postaramy się wrócić, ale tak jak mówię nie będziemy za wszelką cenę starali się dostać na Stadion Narodowy, tylko będziemy chcieli się dobrze bawić.

Natomiast reprezentacja piłkarek U-12, w skład której wchodziły zawodniczki z UKS Kormoran Brzydowo, zakończyły rywalizację w turnieju na XI pozycji.

Dziewczęta zrobiły, co mogły, bardzo się starały, aczkolwiek wieczorne rozgrywki pokrzyżowały nam plany. Mieliśmy kilka problemów po drodze do Warszawy i mogło to mieć duży wpływ na to, że dziewczyny były po prostu zmęczone. Pierwszy mecz okazał się srogą porażką, przegraliśmy 0-5, następnie wygraliśmy 7-0, i w meczu z Mazowszem zremisowaliśmy 4-4, ale niestety nie dało nam to wyjścia z grupy. Po pierwszej przegranej dziewczynki weszły we właściwy rytm, weszły w tryb meczowy. – powiedział dumny trener, Jacek Lorenc.

Drużyna dziewcząt w kategorii U-12 z woj. warmińsko-mazurskiego (fot. A. Kraszewski)Drużyna dziewcząt w kategorii U-10 z woj. warmińsko-mazurskiego (fot. A. Kraszewski)Drużyna chłopców w kategorii U-12 z woj. warmińsko-mazurskiego (fot. A. Kraszewski)Drużyna chłopców w kategorii U-10 z woj. warmińsko-mazurskiego (fot. A. Kraszewski)

klasyfikacja-generalna-tymbarkklasyfikacja-generalna-tymbark1

NAGRODA GŁÓWNA

Zwycięzcy XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategoriach wiekowych U-10 i U-12, oprócz zdobycia tytułu mistrzowskiego oraz wyjątkowego Pucharu Tymbarku, obejrzą na żywo mecz Polska – Gruzja, który rozegrany zostanie 13 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Turniej przyszłych Reprezentantów Polski

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe w Europie rozgrywki dla dzieci
w wieku szkolnym. Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a głównym sponsorem od dziewięciu lat jest firma Tymbark. Celem Turnieju jest zachęcanie uczniów szkół podstawowych do uprawiania sportu, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

Podczas swojej 15-letniej historii Turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych: Arkadiusza Milika, Marcina Kamińskiego, Piotra Zielińskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Salamona, Bartosza Bereszyńskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło, Michała Bartkowiaka, oraz Pauliny Dudek.

Patronat honorowy nad XV edycją Turnieju sprawuje Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska. Patronat nad rozgrywkami objęły również: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz UEFA Grassroots.

Patronat medialny: Radio Zet, TVN, Bravo Sport, Onet, Echo Dnia, Express Bydgoski, Gazeta Krakowska, Gazeta Lubuska, Gazeta Olsztyńska, Gazeta Wrocławska, Kurier Lubelski, Kurier Szczeciński, Nasze Miasto Gdańsk, Nasze Miasto Katowice, Nasze Miasto Łódź, Nasze Miasto Poznań, Nasze Miasto Warszawa, Nowa Trybuna Opolska, Nowiny i Futbol.pl.

Partnerem XV edycji Turnieju jest firma Reporter Young.

Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na stronach:

www.zpodworkanastadion.pl oraz www.pzpn.pl

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

W rezerwacie Kwiecewo znaleziono śnięte ryby

Polski Związek Wędkarski z Olsztyna poinformował w swoich