Drugi etap instalowania oświetlenia na olsztyńskim Zatorzu zakończony

- Kategoria: Wiadomości
0

Zarząd Dróg Zieleni i Transportu zakończył drugi etap instalowania nowego oświetlenia na olsztyńskim Zatorzu. Na dwóch ulicach zamontowanych zostało 15 nowych, aluminiowych latarni i wyremontowany został chodnik.

Inwestycja była realizowana w dwóch etapach. W pierwszym, wartym blisko 250 tysięcy złotych, wykonane zostało 10 słupów oświetleniowych. Sześć ustawionych na ul. Żeromskiego (od Al. Wojska Polskiego do ul. Jagiellońskiej) oraz cztery na ul. Sienkiewicza (od ul. Żeromskiego do ul. Niedziałkowskiego). Wyremontowany został również  fragment chodnika na ul. Żeromskiego.

W drugim etapie zamontowanych zostało pięć kolejnych słupów oświetleniowych na ul. Żeromskiego (od ul. Jagiellońskiej do ul. Sienkiewicza). Każda z latarni wyposażona jest w czujnik ruchu. Dzięki temu w godzinach 23:00 – 05:00 latarnie są w tzw. „uśpieniu” i zużywają zaledwie 40% mocy. Gdy wykryją obecność pieszego lub rowerzysty, rozświetlają się. To tak zwane „wędrujące światło”, podążające za spacerowiczem, wyłącza się dopiero wtedy, gdy znajdziemy się w zasięgu kolejnej lampy.

To już kolejne tego typu latarnie w Olsztynie, dotychczas podobne zostały zainstalowane min. w Parku Centralnym, na ul. Jodłowej i wzdłuż jeziora Krzywego. W sumie jest ich już około 300.

Źródło: ZDZiT Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Nieużytkowany Fiat odholowany z ul. Jagiellończyka

Olsztyńscy strażnicy miejscy kontynuują akcję usuwania samochodowych wraków,