Drogowe podsumowanie weekendu

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. KMP Olsztyn

W ubiegły weekend na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego doszło do 2 wypadków drogowych, w których rannych zostały 2 osoby. Policjanci byli wzywani także do 40 kolizji drogowych. Od piątku do niedzieli policjanci zatrzymali 7 osób, które wsiadły za kierownicę pod wpływem alkoholu.

W piątek (26.05.2023) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Zientary-Malewskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 32-letni kierujący lexusem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze – na łuku drogi stracił panowanie nad autem i zjechał na chodnik, gdzie potrącił 43-latka. Pieszy został zabrany do szpitala. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 32 i 43-latek byli trzeźwi. Ostatecznie zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję drogową.

W sobotę (27.05.2023) policjanci z olsztyńskiej drogówki pracowali na miejscu kolizji w rejonie skrzyżowania al. Warszawskiej i ul. Barczewskiego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 55-letnia kierująca pojazdem marki Rover nie zastosowała się sygnalizacji świetlnej nadającej sygnał czerwony i wjechała na skrzyżowanie, gdzie uderzyła w osobowe volvo, a następnie w barierki ochronne. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikomu nic się nie stało.

55-latka oraz 32-latek za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego stracili już prawo jazdy. Wkrótce ze swojego zachowania będą się tłumaczyć przed sądem.

W niedziele (28.05.2023) rano policjanci interweniowali wobec nietrzeźwego użytkownika hulajnogi elektrycznej. 32-latek na ul. Barczewskiego wjeżdżając hulajnogą na chodnik uderzył w krawężnik i upadł. Mężczyzna został zabrany do szpitala. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Ostatecznie mężczyzna w związku z popełnionymi wykroczeniami został ukarany mandatem w kwocie 2600 złotych.

Tego samego dnia (28.05.2023) wieczorem doszło do kolejnego zdarzenia drogowego – tym razem na DK 16 w pobliżu m. Wójtowo. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że 19-letni kierujący osobowym volvo nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad autem, zjechał do lewej krawędzi jezdni, gdzie uderzył w krawężnik, a następnie w bariery ochronne. Nikt nie trafił do szpitala. Ostatecznie 19-latek za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem w kwocie 1020 złotych. Na jego konto wpłynie także 10 pkt karnych.

Źródło: KMP Olsztyn

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Zakładanie ogrodów Warszawa

Kompleksowe Zakładanie Ogrodów w Warszawie: Tworzenie Przestrzeni Pięknych