Dominika Pogłód brązową medalistką Mistrzostw Polski w Karate

- Kategoria: Sport, Sporty walki
0

W sobotę 12 października 2019 r. odbyły się w Szczecinie XX jubileuszowe Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin Open Seniorów i Juniorów młodszych.

W mistrzostwach uczestniczyło 223 zawodników z 76 klubów. Olsztyński Klub Kyokushin Karate reprezentowało sześcioro juniorów młodszych oraz jedna seniorka. Mistrzostwa Polski rozpoczęły się od konkurencji kata – układów. Julia Milewicz i Marika Zembek zmierzyły się z pozostałymi 30 juniorkami wykonując kata na wysokim poziomie. Do finału dostała się Marika zajmując ostatecznie 6 miejsce.

W tym samym czasie na drugiej tatami w kategorii senior, kata wykonywała seniorka Sensei Aleksndra Wieczorek, która weszła do finału i wykonując Sushiho uplasowała się ostatecznie tuż za podium na 4 miejscu.

Po oficjalnym otwarciu Mistrzostw rozpoczęły się eliminacje w walkach- kumite. Wszystkie kategorie były bardzo licznie obsadzone. Do 1/16 przeszły Julia Milewicz (-55kg) i Marika Zembek (-50kg).

Do ćwierćfinałów (1/8) doszli: Monika Czupryńska (-55kg), Janek Stańczyk (-65kg), Franek Powierża
(-50kg) i Dominika Pogłód (+55kg) której jako jedynej udało się dotrzeć do strefy medalowej. Jednak walkę
o wejście do finału przegrała i wraca z wysokim 3. miejscem.

Wyjazd na Mistrzostwa Polski oraz udział było współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Miasta Olsztyna jako zadanie publiczne „Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży biorącej udział w ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym w zakresie KARATE”.

Trener Marek Wieczorek

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Meteorolodzy ostrzegają przed upałem. Temperatura przekroczy 30 stopni

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało dla województwa warmińsko-mazurskiego