Kultura

Dołącz do Grupy Teatralnej KOKON

Interesujesz się teatrem? Marzy Ci się praca aktorska? Dołącz do Grupy Teatralnej KOKON, działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury. Bezpłatne spotkania odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 16.30. Nabrór trwa do końca października.

Grupa Teatralna KOKON skupia młodzież ze szkół średnich i studentów. Powstała w 1995 roku, od początku prowadzona jest przez aktorkę Krystynę Jędrys. Zmieniający się z roku na rok zespół KOKONU zrealizował kilkanaście teatralnych premier, zagrał kilkadziesiąt przedstawień, w których wystąpiło ponad stu młodych aktorów.

Pierwsze spektakle zrealizowano w oparciu o wiersze polskich autorów. Powstały wówczas „Kobiety” według poezji Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Wisławy Szymborskiej, Anny Kamieńskiej i tekstów filozoficznych, spektakl dla dzieci pt. „Po rozum do głowy” według Jana Brzechwy oraz spektakl „Miłość” w oparciu o polską poezję miłosną.

Następne lata zaowocowały adaptacjami dzieł literatury polskiej i światowej, a w 2003 roku zespół aktorski sięgnął po teksty młodych dramatopisarzy. Każdy kolejny rok pracy przynosi teatrowi nagrody na festiwalach teatrów młodzieżowych. KOKON wystawia przedstawienia nie tylko w Olsztynie i województwie, spektakle grupy można było oglądać m.in. w Domu Kultury Polskiej w Wilnie, Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki oraz Akademii Teatralnej w Warszawie.

Dla wielu młodych aktorów teatralna przygoda rozpoczęta właśnie w KOKONIE, zaowocowała potrzebą stałego kontaktu z teatrem. Dla niektórych to początek artystycznej drogi ku profesjonalnym scenom.

Uwaga!
Nabór trwa do końca października.

Bezpłatne spotkania odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 16.30.

więcej informacji >>

Informacje i zapisy:
Informacja Kulturalna MOK
ul. Dąbrowszczaków 3
(wejście od ul. Mrongowiusza)
pon.-pt. w godz. 11.00-18.00
tel.: 89 522 13 70
e-mail: zapisy@mok.olsztyn.pl

Źródło: MOK Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*