Dni Literatury Dziecięcej w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Dwadzieścia minut dziennie, codziennie. Na siedząco, przytuleni, a może przed snem? Bajki, opowiadania, powieści, ciekawostki. Z ilustracjami, komiksy, książki obrazkowe? Kilka razy tę samą, a może lepiej nowe tytuły – przecież jest ich tak wiele! Spokojnie, to tylko książka. A może aż książka, bo czy wiesz ile dobrego może dać Twojemu dziecku?

Czytanie daje nieograniczone możliwości, potrafi przebić mur, zbudować most, stwarza przestrzeń do poznania drugiego człowieka – innego, ale równie ważnego. Podczas tegorocznych Dni Literatury Dziecięcej chcemy pokazać, że książka może mienić się różnymi kolorami. Pomogą nam w tym nasi bibliotekarze, którzy podczas licznych spotkań i warsztatów odkryją przed najmłodszymi paletę barw, jaka kryje się między okładkami.

Dni Literatury Dziecięcej w Miejskiej Bibliotece Publicznej potrwają od 1 do 10 czerwca i będą obchodzone pod wspólnym hasłem: „Wszystkie kolory czytania”.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem wydarzeń, który dostępny jest na stronie: www.mbp.olsztyn.pl.

Udział we wszystkich spotkaniach jest bezpłatny!

KONKURS plastyczno-literacki: „Warmia słowem malowana”

Jeśli lubisz podróże do krainy wyobraźni, a w głowie zbierasz bajkowe kadry, to ten konkurs jest właśnie dla Ciebie. Zaproś mamę, tatę, brata, siostrę, babcię, dziadka, wujka lub ciocię i stwórzcie wspólnie rodzinną opowieść. Warunek jest jeden – Wasze dzieło powinno zawierać elementy warmińskie.

Prace wykonane w dowolnym formacie i przy wykorzystaniu dowolnych technik graficznych należy złożyć w wybranych filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej (lista bibliotek dostępna w Regulaminie Konkursu) w terminie do 18 czerwca 2022 r.

Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród nastąpi 2 lipca 2022 r. o godz. 10.00 podczas gry familijnej „Stacja: Wyobraźnia”, która jest częścią Festiwalu Literackiego „Atlantyda Północy”. Wydarzenie odbędzie się na Plantach Miejskich w Olsztynie we wskazanym wyżej terminie.

Regulamin Konkursu dostępny jest na stronie: www.mbp.olsztyn.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Złodziej elektrycznej hulajnogi zatrzymany na gorącym uczynku

Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu