Wiadomości

Ciepło dotrze do Bartąga

Zakończona w listopadzie budowa magistrali ciepłowniczej o średnicy 300 mm i długości 1300 m to jedna z największych inwestycji przyłączeniowych MPEC Olsztyn w ostatnich latach, realizowana w całości ze środków własnych.

Inwestycja nie była prosta ze względu na głębokość ułożenia sieci oraz konieczność intensywnych prac z dokumentacją, uzgodnieniami i zezwoleniami. Jednakże projekt wart był wysiłku – informuje MPEC.

Sieć magistralna pozwala na rozbudowę mieszkalno-usługową Olsztyna w kierunku gminy Stawiguda. W najbliższej przyszłości magistrala doprowadzi ciepło do nowopowstających budynków „Osiedla Bartąg” o zapotrzebowaniu na moc cieplną w wysokości ok. 1,3 MW.

Dzięki temu odcinkowi sieci, od 2016 roku, możliwe będzie również podłączenie budynków przy ul. Złotej i Srebrnej, których administratorzy nie są zadowoleni z aktualnego sposobu ogrzewania, a mieszkańcy skarżą się na wysoki koszty wytwarzania ciepła w lokalnych kotłowniach gazowych. Deklaracje chęci skorzystania z ciepła sieciowego w tym rejonie przy nowoprojektowanych inwestycjach złożyło również kilka firm deweloperskich.

Budowa sieci Dn 300 to jeden z głównych punktów planu inwestycyjnego MPEC na rok 2014.

Źródło, fot.: MPEC Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*