Ciągnął za samochodem swojego psa. Zareagował świadek i powiadomił policję

- Kategoria: Na sygnale
1

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Mieszkaniec powiatu nidzickiego odpowie za znęcanie się nad psem, po tym jak ciągnął swojego psa za samochodem drogą krajową nr 7. Świadek tego zdarzenia widząc całe zajście zatrzymał pojazd i wezwał na miejsce policję. Za znęcanie się nad zwierzęciem ustawa o ochronie zwierząt przewiduje karę do 2 lat pozbawienie wolności.

W piątkowy (15.01.2016) poranek po godz. 9:00 oficer dyżurny nidzickiej komendy otrzymał informację o psie ciągniętym za samochodem. Świadek zdarzenia twierdził, że pojazd jechał szybko, a przywiązany pies nie nadążał biec za nim. Mężczyzna widząc całe zajście zatrzymał ciągnący psa samochód i wezwał policjantów.

Do zdarzenia doszło na DK 7 w okolicy Kanigowa. 78-letni właściciel psa tłumaczył policjantom, że pies po raz kolejny zerwał się razem z łańcuchem i uciekł z jego posesji. Odnalazł go w pobliskiej miejscowości Tatary.

Z uwagi na to, że kundel był duży i ubłocony, a właściciel nie chciał pobrudzić tapicerki w samochodzie, przyczepił łańcuch do haka w samochodzie. W ten sposób DK 7 ciągnął psa przez około trzy kilometry w kierunku miejsca zamieszkania.

Na szczęście po przyjeździe policjantów na miejsce interwencji, okazało się, że pies nie posiada żadnych widocznych obrażeń. Po interwencji mężczyzna z psem pieszo wrócił do domu.

W tej sprawie zostanie wszczęte postępowanie w kierunku znęcania się nad zwierzęciem. Za popełnienie tego przestępstwa sprawcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (ID/TM)

1 Komentarz

  1. błąd powinni przyczepić zwyrodnialca do haka niech by pobiegał

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Złodziej elektrycznej hulajnogi zatrzymany na gorącym uczynku

Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu