Choinka stoi już pod ratuszem. Teraz czeka na ozdoby

- Kategoria: Wiadomości
0

W Olsztynie ruszyły już przygotowania do świąt. Na Placu Jana Pawła II przed olsztyńskim ratuszem jest już ustawiona miejska choinka.

Tradycyjnie na placu przed olsztyńskim ratuszem, stanęła świąteczna choinka. Tegoroczny świerk jest gęsty i ma piękny, symetryczny pokrój. Niestety wciąż nie wiemy jak w tym roku drzewko będzie ozdobione, gdyż urzędnicy trzymają to w tajemnicy.

– To na razie tajemnica, nie chcemy zdradzać się z naszym pomysłem by wprowadzić element zaskoczenia – mówi Renata Domżalska, z Wydziału Rozwoju Miasta i Budownictwa – zdradzę tylko, że jest to działanie twórcze, z wykorzystaniem nowoczesnego, artystycznego designu. Chcemy w ten sposób promować recykling i nadawanie „drugiego życia” przedmiotom zużytym, a dodatkowo integrować mieszkańców i pokazać że wspólne możemy zrobić coś ciekawego.

Przypomnimy, że w październiku i listopadzie trwała zbiórka zużytych płyt CD, z których ma powstać tajemnicza dekoracja. Do jej wykonania potrzebnych było ok. 15 tys. płyt kompaktowych. Niepowtarzalny projekt który z nich powstanie zostanie zaprezentowany 6 grudnia.

Dekoracje pojawiły się natomiast w donicach znajdujących się na placu przed ratuszem. W tym roku są to pomalowane na srebrny kolor gałązki.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

W rezerwacie Kwiecewo znaleziono śnięte ryby

Polski Związek Wędkarski z Olsztyna poinformował w swoich