Wiadomości

Choinka od leśników. Rusza sprzedaż drzewek w Nadleśnictwie Kudypy

Jak co roku leśnicy zadbali o to, aby każdy mógł legalnie kupić pachnące lasem drzewko. Od soboty 10 grudnia 2022 r. w Nadleśnictwie Kudypy będzie można kupić świeże, pachnące lasem, naturalne choinki.

Choinki naturalne pozyskiwane są z plantacji choinkowych zakładanych głównie w celu pozyskania drzewek na święta. Plantacje tworzone są m.in. pod liniami energetycznymi, wykorzystując tym samym miejsca, w których niemożliwy byłby rozwój normalnego lasu. W miejsce wyciętych drzewek co roku sadzone są kolejne, które po kilku latach przyozdobią nasze domy. Tylko w 2018 roku kudypscy leśnicy na plantacjach zasadzili ponad 4,5 tys. sadzonek z przeznaczeniem właśnie na choinki.

Po wycięte drzewka świerkowe w wysokości 0,7 – 3,5 m leśnicy zapraszają od 10 do 23 grudnia w godzinach 9.00 – 15:30 do Leśnego Arboretum Warmii i Mazur w Kudypach (Kudypy 2A).

Sprzedaż bezpośrednio z plantacji choinkowej odbywać się będzie w dniach 17 – 18 grudnia w godzinach 9:00 – 15:00 (szczegółowe informacje i lokalizacja plantacji podane zostaną w najbliższym czasie)

 

Ceny choinek:

do 1,5 m – 30 zł

1,6 – 2,5 m – 40 zł

2,6 – 4,0 m – 50 zł

 

W przypadku zainteresowania większymi drzewkami należy kontaktować się bezpośrednio z leśniczymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*