Chcieli uczcić 18-te urodziny swojego kolegi. Zostali ukarani mandatami

- Kategoria: Na sygnale
0

W ubiegły piątek (10.04.2020) w Barczewie policjanci interweniowali wobec grupy nastolatków, która zlekceważyła obowiązujące przepisy i w plenerze postanowiła uczcić 18-te urodziny swojego kolegi.

Informacja o grupowaniu się młodzieży w rejonie jednej z placówek oświatowych na terenie Barczewa dotarła do dyżurnego komisariatu, na miejsce wysłane zostały policyjne patrole. Na widok zbliżających się policjantów, chcąc uniknąć spotkania z funkcjonariuszami, młodzież próbowała się rozejść.

Policjanci wylegitymowali dwóch nastolatków w wieku 18 i 19 lat, w których towarzystwie, była również 17-letnia dziewczyna. Jakby tego było mało, to interweniujący policjanci, przy solenizancie znaleźli susz roślinny, wyglądem przypominający marihuanę. Kolejną czynnością funkcjonariuszy było dokładne sprawdzenie miejsca, w którym chwilę wcześniej przebywała młodzież. Podczas kontroli miejsca, mundurowi znaleźli i zabezpieczyli pojemnik z suszem roślinnym. Okazało się, że substancje odurzające należą do 18-letniego chłopaka do czego się przyznał i który w trakcie kontroli ujawnił kolejne porcje narkotyków ukrytych w odzieży. Ostatecznie cała trójka została przewieziona do Komisariatu Policji w Barczewie w celu wykonania dalszych czynności z zatrzymanymi.

Młodzi ludzie zostali ukarani mandatami za nieprzestrzeganie przepisów, związanych z obowiązującymi ograniczeniami w przemieszczaniu się. Ponadto 18-latek wkrótce przed sądem odpowie za posiadanie substancji zabronionych, za co może mu grozić kara do trzech lat pozbawienia wolności. Do sądu trafi również informacja z możliwości demoralizacji osoby nieletniej.

Źróło: KWP Olsztyn

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po