Chciał zarobić na kryptowalutach. Stracił 100 tys. złotych

- Kategoria: Na sygnale
0

W czwartek (21.04.2022) do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zgłosił się mężczyzna, który poinformował funkcjonariuszy, że padł ofiarą przestępstwa. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że przeglądając strony internetowe zauważył reklamę polecającą szybkie i proste pomnożenie pieniędzy inwestując w kryptowaluty.

Mężczyzna zachęcony perspektywą szybkiego zysku, wypełnił formularz zgłoszeniowy przekazując swoje dane osobowe wraz z numerem telefonu. Po chwili z pokrzywdzonym skontaktowała się osoba podająca się za przedstawiciela witryny internetowej, która przekazała mu podstawowe informacje dotyczące prowadzonych inwestycji. Następnie w celu weryfikacji założonego konta kryptowalutowego pokrzywdzony wysłał zdjęcie swojej twarzy oraz dokumentu – prawa jazdy. Ponadto pracownik witryny polecił mu zainstalowanie oprogramowania do zdalnej obsługi jego komputera. Zapewniał mężczyznę, że jego pieniądze w zawrotnym tempie ulegną pomnożeniu. Następnie przez kilka dni pokrzywdzony systematycznie wpłacał pieniądze, których łączna kwota wyniosła 100 tysięcy złotych.

W dalszym ciągu mężczyzna był przekonany, że jest to element pomnożenia jego finansów o czym zapewniał go przedstawiciel witryny internetowej. Po dłuższym czasie, kiedy mężczyzna nie otrzymał obiecanych zysków, zaczął weryfikować platformę internetowej na którą wpłacił swoje oszczędności. To właśnie wtedy zorientował się, że padł ofiarą przestępstwa i złożył zawiadomienie w olsztyńskiej jednostce policji.

Policjanci apelują

Pamiętajmy!

Nie dajmy się skusić pozornie atrakcyjnym ofertom szybkiego zysku. Podejmując decyzje finansowe zachowajmy zdrowy rozsądek i dużą ostrożność. Przed jej podjęciem dokładnie zweryfikujmy wiarygodność i rzetelność podmiotu, z którym zamierzamy współpracować. Zanim w ogóle zaczniemy inwestować, warto zapoznać się ze wszystkim zasadami, jakie dotyczą tego typu działalności.

Źródło: KMP Olsztyn (aj/rj)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się