Chciał sprawdzić moc 150-konnego silnika w samochodzie. Przekroczył dozwoloną prędkość i stracił prawo jazdy

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu / fot. KWP Olsztyn

Kolejny kierowca w świetle nowych przepisów stracił prawo jazdy na trzy miesiące. To już trzeci przypadek na terenie powiatu elbląskiego, kiedy zbyt szybka jazda zakończyła się utratą uprawnień. Policjanci przypominają o zmianie przepisów oraz apelują o rozsądek i zdjęcie nogi z gazu.

Wczoraj w miejscowości Pomorska Wieś (gm. Milejewo) funkcjonariusze drogówki zatrzymali do kontroli seata leona. 21-letni kierowca w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał 116 km/h – o 66 km/h za dużo. Nie dość, że jechał szybko, to miał prawą rękę w gipsie. Policjantom tłumaczył, że dopiero co kupił samochód i chciał sprawdzić jego 150 konny silnik.

Ci sami policjanci kontrolowali go dwa dni wcześniej na ul. Grunwaldzkiej w Elblągu. Wówczas jechał 84 km/h i za przekroczenie dozwolonej prędkości został ukarany mandatem karnym. Wczoraj policjanci skierowali wobec tego młodego kierowcy, który prawo jazdy miał od trzech lat, wniosek do sądu o ukaranie. Konsekwencją jego brawury było oczywiście obligatoryjne odebranie prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

Również wczoraj policjanci z ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który kierował samochodem pomimo cofnięcia przez sąd uprawnień do kierowania. 34-letni Arkadiusz P. jadąc około godz. 18. ul. Łęczycką w Elblągu miał blisko promil alkoholu w organizmie. Teraz odpowie przed sądem za przestępstwo z art. 180a kodeksu karnego. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności a nawet kara wiezienia do lat 2.

Zgodnie z treścią art. 180a K.K.. każdy „kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”

Źródło: KWP Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Budowa domu w zgodzie z naturą?

Czy można budować dom w zgodzie z naturą?