Chciał sobie kupić BMW. Brał pożyczki na swoją dziewczynę

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 – takie zarzuty usłyszał 23 – latek. Mężczyzna na podstawie danych osobowych swojej dziewczyny brał pożyczki gotówkowe bo chciał sobie kupić bmw. Wszystko wyszło na jaw, kiedy zaczęły przychodzić wezwania do zapłaty.

Iławscy policjanci zostali poinformowani o oszustwie. Okazało się, że sprawca wykorzystując dane osobowe swojej dziewczyny, składał za pomocą witryn internetowych wnioski o pożyczki gotówkowe wprowadzając w błąd co do tożsamości faktycznej osoby składającej wniosek, a także co do zamiaru wywiązania się z zawieranej umowy w zakresie jej spłaty. Jak ustalili policjanci suma wszystkich pożyczek to 3000 złotych. Funkcjonariusze przeprowadzili postępowanie, przesłuchali świadków, a także zgromadzili materiał dowodowy.

W środę (17.08.2022r.) policjanci przedstawili 23-latkowi 5 zarzutów oszustwa, do których się przyznał. Jak się okazało mężczyzna potrzebował pieniędzy na zakup bmw, dlatego brał pożyczki.

Teraz mieszkaniec gminy Iława ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Kodeks karny za oszustwo przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (jk/kh)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po