Centrum Olsztyna w oku kamery

- Kategoria: Ciekawostki, Wiadomości
1

Obraz z kamery umieszczonej na wieży ratuszowej można oglądać przez całą dobę on-line. Dzięki transmisji można zobaczyć np. czy aktualnie w Olsztynie pada deszcz, czy świeci słońce lub jak przebiega ruch w centrum.

Od początku grudnia ruszył przekaz z drugiej kamery zlokalizowanej na wieży olsztyńskiego ratusza.

– Już od dłuższego czasu szukaliśmy możliwości montażu kolejnej kamery – mówi dyrektor Biura Promocji, Krzysztof Otoliński. – Prowadziliśmy rozmowy z różnymi firmami oraz z jedną z wiodących stacji telewizyjnych.

Za transmisję odpowiedzialna jest firma Zink Serwis, właściciel portalu Webcamera.pl. Firma różnych miastach w kraju zamontowała już kilkadziesiąt kamer, które zapewniają transmisje live w jakości HD.

– Montaż obrotowej kamery na wieży ratuszowej pozwalający oglądać Olsztyn w rozpiętości ok. 180 stopni, w obrazie HD, z pewnością wzmocni przekaz promocyjny stolicy Warmii – dodaje Otoliński. – Szczególnie ten obraz pokazujący nasze iluminowane obiekty.

Widok z ratusza obejmuje centrum oraz Stare Miasto. Jest dostępny bez przerwy, przez całą dobę. Na chwilę obecną panoramę Olsztyna można oglądać poprzez stronę olsztyn.webcamera.pl. Wkrótce będzie dostępna również na oficjalnej stronie Urzędu Miasta www.olsztyn.eu oraz na portalu turystycznym www.visit.olsztyn.eu.

Źródło: UM Olsztyna/własne

Facebook Comments

1 Komentarz

  1. Brawo! Żeby tak jeszcze oświetlić wieżę zamkową od strony toru kolejowego. Teraz to ciemna plama!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Drogowe podsumowanie weekendu

W ubiegły weekend na drogach Olsztyna i powiatu