Był poszukiwany trzema listami gończymi. Został zatrzymany

- Kategoria: Na sygnale
0

Policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Olsztynie zatrzymali 49-latka poszukiwanego trzema listami gończymi, wystawionymi przez Sąd Rejonowy w Olsztynie. Mężczyźnie nie udało się uniknąć odpowiedzialności za liczne kradzieże.

Policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Olsztynie. 49-latek  miał do odbycia karę ponad rok pozbawienia wolności za liczne kradzieże.

Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości w Hiszpanii. Mimo to, szeroko zakrojone działania operacyjne pozwoliły na ustalenie miejsca przebywania poszukiwanego mężczyzny po przyjeździe do Polski. Został zatrzymany w poniedziałek (22.05.2023 r.) i przewieziony do aresztu śledczego, gdzie odbędzie zasądzoną karę.

W Komendzie Głównej Policji została podjęta decyzja o wzmocnieniu i rozbudowaniu komórek poszukiwawczych Policji w kraju. Z tego powodu od początku roku sprawy poszukiwawcze na Warmii i Mazurach prowadzone są przez Wydział Poszukiwań i Identyfikacji Osób w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Jest to nowy wydział, w skład którego wchodzą doświadczeni policjanci wyspecjalizowani w poszukiwaniu osób, zarówno tych ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, jak i tych, których zaginięcie zgłosili bliscy, a poszukiwania wymagają rozległych działań terenowych.

Tylko od początku roku funkcjonariusze tego wydziału zatrzymali już 19 osób, które na swoim koncie mają poważne przestępstwa i za wszelką cenę próbowały uniknąć zasądzonej kary. W tym gronie znaleźli się również podejrzani o ciężkie przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, a także przestępstwa przeciwko mieniu.

Źródło: KWP Olsztyn (kh)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Będą szybsze i sprawniejsze podróże koleją z Giżycka do Korsz

Będą szybsze i sprawniejsze podróże koleją z Giżycka