Budimex kontynuuje prace nad wiaduktem w Ostródzie

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. Budimex

Budimex, mimo zimy, nie przerywa pracy na budowie ostródzkiego wiaduktu. Sieci wodociągowa oraz gazowa zostały już ukończone, z kolei kanalizacja sanitarna oraz sieć elektroenergetyczna są już na finiszu. Zamontowano także belki strunobetonowe tworzące ustrój nośny wiaduktu.

Od początku tego roku trwa budowa wiaduktu w Ostródzie, którego koszt to około 25 mln zł. Plany zakładają budowę wiaduktu dwuprzęsłowego w ciągu ul. Drwęckiej oraz przebudowę kilku ulic przyległych. Projekt obejmuje też budowę dróg wewnętrznych i dojazdów do posesji o długości ok. 500 m.

Prace postępują mimo zimy

– W najbliższym czasie będziemy kontynuować prace przy zbrojeniu płyty ustroju nośnego. Zostanie także zabetonowana płyta pomostu. W zakresie robót drogowych będziemy prowadzili działania związane z wykonaniem nasypów w ciągu ul. Drwęckiej, zarówno po stronie północnej jak i południowej – mówi Mariusz Kaczyński, dyrektor kontraktu w Budimeksie.

W tej chwili zaawansowanie robót mostowych oceniane jest na 45 proc., a prac kolejowych – na 75 proc. W niemal ¾ została realizowana także kanalizacja deszczowa. Mimo pogarszającej się pogody wykonano również 65 proc. oświetlenia i 85 proc. sieci teletechnicznej.

Inwestycja w zaawansowanej fazie

Według pierwotnych planów wiadukt w Ostródzie miał zostać oddany do użytku wraz z końcem roku, jednak niezależne czynniki, takie jak długo utrzymujący się mróz czy wykopaliska archeologiczne w miejscu inwestycji spowolniły prace budowlane. – Jesteśmy cały czas w kontakcie z inwestorami i pracujemy na to, aby jak najszybciej oddać inwestycję do użytku. Mimo coraz trudniejszych warunków pogodowych prace idą pełną parą i są na zaawansowanym poziomie – mówi Mariusz Kaczyński.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Aplikacja Siron – nowe narzędzie w rękach policjantów

W ręce warmińsko-mazurskich policjantów trafiło nowe narzędzie. Specjalistyczne