Wiadomości

Bronisław Komorowski poparł kandydaturę Jacka Protasa do Sejmu

Przebywając na Mazurach były prezydent poparł kandydaturę wicemarszałka Jacka Protasa, który z listy Platformy Obywatelskiej będzie ubiegał się o mandat poselski z okręgu elbląskiego obejmującego północną i zachodnią część województwa warmińsko-mazurskiego.

Prezydent zapowiedział, że zamierza zaangażować się w zbliżające się wybory parlamentarne. Mówił o tym wczoraj w Giżycku, gdzie spędza krótki urlop.

Pytany, czy wspiera kandydatów PO w wyborach do parlamentu odparł, że „byli prezydenci mają dużo większą swobodę zachowywania się w tym zakresie. I nie ukrywam, że zamierzam z tej swobody skorzystać także w zakresie wspierania Jacka Protasa” .

– Poparcie, którego udzielił mi Pan Prezydent jest dla mnie szczególnie ważne. Jest zaszczytem – mówi Jacek Protas. – Bronisław Komorowski to człowiek kompromisu i rozsądku – cech, które w polskiej polityce stają się deficytowe. Od lat współpracujemy ze sobą i wydaje mi , że dobrze mnie zna, moje osiągnięcia i pracę. Jest też wielkim przyjacielem naszego regionu

Jacek Protas, szef warmińsko-mazurskiej PO, będzie startował z pierwszego miejsca listy PO w okręgu elbląskim obejmującym powiaty bartoszycki, braniewski, działdowski, elbląski, iławski, lidzbarski, nowomiejski, ostródzki oraz miasto Elbląg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*