Braniewscy kryminalni zlikwidowali cztery plantacje konopi

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.pl

Braniewscy kryminalni zlokalizowali, a następnie zlikwidowali cztery plantacje marihuany na terenie gminy. 29-latek, który nielegalnie uprawiał konopie indyjskie został zatrzymany i po przesłuchaniu usłyszy zarzuty. Teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci pionu kryminalnego z braniewskiej policji, rozpracowując środowisko zajmujące się przestępczością narkotykową, ustalili wspólnie z funkcjonariuszami braniewskiej Straży Granicznej, że na terenie gm. Braniewo mogą znajdować się nielegalne plantacje marihuany.

Do realizacji działań zmierzających do zlikwidowania tej uprawy i zatrzymania plantatora, doszło we wtorek (18.09.2018). Wtedy do policyjnej celi trafił 29-letni mieszkaniec gm. Braniewo. Funkcjonariusze zlokalizowali cztery plantacje, na których mężczyzna uprawiał konopie indyjskie.

Na plantacjach kryminalni zabezpieczyli prawie 120 krzaków nielegalnej rośliny w różnej fazie wzrostu (do 200 cm). W trakcie przeszukania pomieszczeń należących do 29-latka funkcjonariusze odnaleźli również dwa słoiki z zawartością suszu roślinnego, cztery młynki do mielenia suszu, metalowy pojemnik z zawartością suszu roślinnego oraz fajkę wodną. Sprawa jest rozwojowa, a policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Źródło: KWP Olsztyn (ds/tm)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Warmia i Mazury otrzymały prestiżowy tytuł Perły Samorządu

Spośród zgłoszeń nadesłanych z całej Polski, kampania promocyjna