Brał kredyty na swoich znajomych i ich nie spłacał. Usłyszał 76 zarzutów

- Kategoria: Na sygnale
0

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie wspólnie z prokuraturą zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko mieszkańcowi powiatu iławskiego. 30-latek zaciągał kredyty na dane swoich znajomych. W ten sposób wprowadzał instytucje finansowe w błąd, co do możliwości wywiązania się z zawartego zobowiązania. W sumie mężczyzna usłyszał 76 zarzutów. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie wspólnie z prokuraturą prowadzili dochodzenie przeciwko mieszkańcowi powiatu iławskiego. 30 – latek, aby uzyskać kredyty jak i pożyczki gotówkowe w łącznej kwocie blisko 190.000 złotych składał fałszywe oświadczenia, co do osoby zaciągającej kredyty i pożyczki, podając dane swoich znajomych. W ten sposób wprowadzał w błąd pracowników instytucji finansowych, co do możliwości wywiązania się z zawartego zobowiązania. Wszystko wyszło na jaw, po tym jak kolejna osoba dostała wezwanie do spłaty kredytu, którego nie brała. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 30 – latkowi 76 zarzutów, do których się przyznał.
Teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn(ak/rj)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Drogowe podsumowanie weekendu

W ubiegły weekend na drogach Olsztyna i powiatu