Bezpieczniej na wodach Warmii i Mazur

- Kategoria: Wiadomości
0

Samorząd województwa podzielił 360 tys. zł między cztery oddziały Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Warmii i Mazur. Coroczna pomoc z budżetu województwa zostanie przeznaczona na utrzymanie gotowości ratunkowej jednostek.

– Oprócz walorów przyrodniczych i atrakcji rekreacyjnych musimy mieszkańcom i turystom zapewnić bezpieczeństwo – mówi marszałek Jacek Protas. – Na wodzie o to bezpieczeństwo dba głównie Wodne Ochotnicze Pogotowie ratunkowe – służba, która wielokrotnie dała dowód swojego zaangażowania, skuteczności i profesjonalizmu. Dlatego, mimo że nie jest to zadanie samorządu województwa, co roku rezerwujemy w budżecie środki na pomoc dla ratowników pracujących na naszych akwenach.

Najwięcej otrzymają oddziały WOPR z Olsztyna i Giżycka, odpowiednio 155 i 125 tys. zł. Jednostki z siedzibą w Okartowie i Elblągu zagospodarują po 40 tys. zł. Ratownicy wodni przeznaczą pozyskane fundusze głównie na utrzymanie sprzętu ratowniczego w gotowości operacyjnej, czyli przeglądy, remonty oraz zakup części zamiennych. Planowane są również kursy dla ratowników oraz profilaktyczne szkolenia dla młodzieży.

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Jak skutecznie organizować lokalne wydarzenia sportowe?

Wydarzenia sportowe nie tylko sprzyjają promocji zdrowego stylu