„Bezpieczne ferie 2020″ – autobusy do kontroli

„Bezpieczne ferie 2020″ – autobusy do kontroli

- Kategoria: Wiadomości
0

Kontrola autokarów/fot. KMP Olsztyn

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi policjanci ruchu drogowego w całym kraju podejmą działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Dużą uwagę mundurowi zwrócą na kontrolę autobusów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w podczas zimowego wypoczynku jest priorytetem polskiej Policji. Istotnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących je na wypoczynek.

Podczas kontroli sprawdzany będzie przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.

Policjanci przygotowali wykaz miejsc prowadzenia kontroli stanu technicznego autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie będzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

Potrzebę kontroli można również zgłosić osobiście w każdej jednostce Policji lub telefonicznie, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

Komendant Miejski Policji w Olsztynie we współpracy z Wojewódzką Inspekcją Transportu Drogowego wyznaczył w dniach od 10 stycznia 2010 roku do dnia 23 stycznia 2010 roku stały posterunek kontrolny usytuowany na parkingu przy ul. Leonharda w Olsztynie (stadion Stomil-u).

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie pełnić będą służbę na punkcie kontrolnym codziennie w godzinach 6:00 – 9:00. Po wyznaczonych godzinach, kontrolę autokarów będą przeprowadzać funkcjonariusze Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego, którzy będą na wyznaczonym punkcie kontrolnym w godzinach 9:00 – 14:00.

Źródło: (BRD KGP) / rp

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus. 20 nowych przypadków na Warmii i Mazurach

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (17.09) o 652 nowych