Będą kontrole maseczek w autobusach i tramwajach

- Kategoria: Wiadomości
0

Policjanci i kontrolerzy ZDZiT sprawdzą przestrzeganie obowiązku zasłaniania ust i nosa w komunikacji miejskiej.

Brak maseczek w sklepach, galeriach handlowych, kinach – to, niestety, powszechny widok. Nie lepiej jest w środkach komunikacji zbiorowej, dlatego zapadła decyzja o jeszcze ściślejszej współpracy z policją.

– Dostajemy sygnały od zaniepokojonych pasażerów z prośbą o interwencję – przyznaje Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie. – Od najbliższego piątku (19 listopada) Policja wspólnie ze Strażą Miejską oraz kontrolerami ZDZiT będą jeszcze częściej sprawdzać przestrzeganie pandemicznych przepisów przez pasażerów. Jesteśmy przekonani, że wspólne działanie przyczyni się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa podróżujących.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami noszenie maseczek zakrywających usta i nos jest obowiązkowe w pojazdach transportu zbiorowego. Przypominają o tym specjalne plakaty na drzwiach oraz komunikaty głosowe oraz na wyświetlaczach w autobusach i tramwajach. Brak przestrzegania przepisów może skutkować mandatem.

Przypomnijmy, że Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu oraz operatorzy: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne i Konsorcjum Meteor/Irex-3 przykładają szczególną wagę do zapewnienia bezpieczeństwa podróżnym. Dezynfekowane są zarówno autobusy, tramwaje, jak również biletomaty.

W tej chwili w Olsztynie w pełni zaszczepionych zostało niemal 111 tys. osób.

Źródło: ZDZiT

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Aplikacja Siron – nowe narzędzie w rękach policjantów

W ręce warmińsko-mazurskich policjantów trafiło nowe narzędzie. Specjalistyczne