Polecane artykuły

Auto na gaz – czy to się w ogóle opłaca?

Zastanawiasz się nad zamontowaniem instalacji LPG w swoim samochodzie? Choć rozwiązanie to może się wydawać dość korzystne finansowo, w rzeczywistości wiąże się z wieloma wydatkami, o których nie myśli się na początku. Zobacz, ile będzie Cię kosztować!

Użytkowanie samochodów na gaz – czy naprawdę jest tańsze?

Codziennie pokonujesz samochodem długie dystanse? Jeśli jeździsz autem w benzynie, z pewnością nie raz narzekałeś na koszty paliwa, które już są niebotycznie wysokie, a będą jeszcze rosnąć. Ceny gazu natomiast są o połowę niższe i w miarę stabilne. Oczywistym jest jednak, że decyzja o zmianie instalacji na LPG będzie ogromną ulgą dla Twojego portfela. Ile dokładniej zaoszczędzisz dzięki tej decyzji? Wszystko zależy od pojemności silnika Twojego samochodu oraz od liczby kilometrów, które pokonujesz, jednak powinno to być od 250 do nawet 500 zł miesięcznie. Nie jest to zatem mała kwota.

auto-na-gaz1

Koszt montażu instalacji LPG – ile zapłacisz?

Niestety montaż instalacji gazowej w samochodzie będzie Cię sporo kosztować. W zależności od konkretnego modelu auta może to być od 2000 do nawet 4000 zł – choć wszystko zależy też od kosztów samej robocizny. Pamiętaj tylko, że na montażu instalacji LPG nie powinno się oszczędzać – w końcu każda nieszczelność czy awaria może się skończyć tragicznie. Zamiast więc korzystać z usług szemranego, choć taniego warsztatu, postaw na profesjonalną, choć droższą obsługę – w końcu chodzi tu o Twoje bezpieczeństwo, a na tym nie warto oszczędzać w żadnej sytuacji.

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu na gaz?

Decydując się na montaż instalacji LPG, musisz liczyć się z tym, że ubezpieczenie komunikacyjne samochodu będzie Cię kosztować więcej. Dlaczego? Choć wymiana instalacji nie należy do skomplikowanych czynności, stanowi to ingerencję w pierwotną konstrukcję pojazdu. A takie sytuacje zawsze niosą za sobą ryzyko niepowodzenia albo późniejszych komplikacji. Auto jest zatem bardziej narażone na awarie, w efekcie czego wzrasta ewentualne ryzyko tego, że towarzystwo ubezpieczeniowe będzie musiało wypłacić Ci odszkodowanie.

auto-na-gaz-2

Możesz jednak szukać oszczędności – np. porównując oferty od różnych ubezpieczycieli w internetowej porównywarce takiej jak ta: https://kioskpolis.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/. Dzięki temu zobaczysz wszystkie oferty, których kryteria spełniasz, i będziesz mógł wybrać spośród nich tę najkorzystniejszą. Oczywiście warto też mieć pełne zniżki ubezpieczeniowe – a jeśli nie, to wpisać do dowodu rejestracyjnego współwłaściciela, który je posiada. To naprawdę pomoże w obniżeniu składki OC za samochód w gazie.

Pamiętaj również o tym, że im większa pojemność silnika, tym więcej zapłacisz za OC. Jeśli montujesz instalację LPG w poszukiwaniu oszczędności, rozważ również zakup samochodu z małym silnikiem – to podwójna oszczędność i duża ulga dla Twojego portfela.

Artykuł sponsorowany

Komentarz

  1. Instalacja gazowa to bardzo dobra inwestycja, a w szczególności dla osób które pokonują tysiące km miesięcznie, wtedy mogą generować bardzo duże oszczędności. Sam montowałem instalację BRC i jej montaż zwrócił się po niecałym roku użytkowania. Myślę, że bez problemu taka instalacja zarabiana nieco wyższe ubezpieczenie czy przegląd także o to bym się nie martwił.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*