Areszt wobec 47-latka podejrzanego o nielegalny wyrób broni oraz posiadanie narkotyków

- Kategoria: Na sygnale
0

Kryminalni z Braniewa zatrzymali 47-latka, który posiadał bez wymaganego zezwolenia broń palną, a także zajmował się jej wyrabianiem. Policjanci w trakcie przeszukania jego mieszkania zabezpieczyli również około 12 gramów amfetaminy oraz taką samą ilość marihuany. Mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Sąd przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratora i zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt. Teraz najbliższe 3 miesiące 47-latek spędzi za kratami.

W minioną środę (03.12) policjanci wydziału kryminalnego, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zatrzymali 47-letniego mieszkańca Braniewa.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że wytypowany mężczyzna może nielegalnie posiadać broń palną, a także narkotyki. W działania zaangażowano również funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz służby celnej z Elbląga. Policyjne przypuszczenia okazały się słuszne.

W oparciu o posiadane informacje policjanci podjęli decyzję o przeszukaniu. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze, należące do podejrzanego. W trakcie tych czynności zabezpieczyli u 47-latka elementy broni palnej oraz narkotyki w postaci amfetaminy i marihuany, łącznie w ilości blisko 24 gramów.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Z ustaleń policjantów wynika, że wcześniej był już karany za podobne przestępstwo. Teraz po raz kolejny stanie przed sądem.

Kryminalni przedstawili mu zarzut nielegalnego posiadania oraz wyrabiania broni palnej oraz posiadania narkotyków. 47-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień.

W piątek sąd przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratora i zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt. Teraz najbliższe 3 miesiące podejrzany spędzi za kratami.

[hana-flv-player video=”http://www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/32/32-12143.flv” width=”600″ description=”” player=”5″ autoload=”true” autoplay=”false” loop=”false” autorewind=”true” /]
Źródło, fot.: KWP Olsztyn
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Meteorolodzy ostrzegają przed upałem. Temperatura przekroczy 30 stopni

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało dla województwa warmińsko-mazurskiego