Areszt dla kierowcy, który śmiertelnie potrącił kobietę na przejściu dla pieszych

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.pl

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie kierowca, który na przejściu dla pieszych w Kurzętniku potrącił kobietę. 55-latka zmarła w wyniku odniesionych obrażeń. Sprawca wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia. Chwilę później został zatrzymany przez policjantów na terenie Nowego Miasta Lubawskiego. 19-latek był nietrzeźwy.

Przypomnijmy, że do tego tragicznego wypadku doszło we wtorek (24.10.2017) około godz. 18:30 na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Grunwaldzkiej w Kurzętniku. Kierujący samochodem osobowym nie udzielił pierwszeństwa pieszej, doprowadzając do jej potrącenia. 55-letnia mieszkanka wsi zmarła na miejscu w wyniku odniesionych obrażeń. Sprawca wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia.

Chwilę później w wyniku podjętych czynności policjanci Zespołu Ruchu Drogowego zauważyli na ul. Grunwaldzkiej w Nowym Mieście Lubawskim samochód osobowy marki Renault Megane Scenic, który posiadał uszkodzony reflektor i zbitą szybę czołową. Uszkodzenia te mogły świadczyć, o tym, że auto to brało udział w zdarzeniu drogowym. Funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli drogowej. Za kierownicą siedział młody mężczyzna. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 19-latek miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Mieszkaniec miasta został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Gdy wytrzeźwiał przeprowadzono z nim czynności procesowe. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty.

W czwartek po południu Sąd Rejonowy w Nowym Mieście Lubawskim na wniosek policjantów i prokuratora zastosował wobec mieszkańca Nowego Miasta Lubawskiego tymczasowy areszt w wymiarze 3 miesięcy. Mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozi kara łączna do 14 lat pozbawienia wolności.

źródło: KWP Olsztyn (LM/TM)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Rząd walczy z V falą pandemii. Nowe zasady kwarantanny i darmowe testy w aptekach

Ogólnodostępne i bezpłatne testy pod kątem COVID-19 bez