Angielska wersja aplikacji mobilnej Bezpieczny Olsztyn

- Kategoria: Ciekawostki
0

Aplikacja Bezpieczny Olsztyn jest mobilną wersją portalu www.bezpieczny.olsztyn.eu. Dzięki niej mieszkańcy Olsztyna oraz turyści mogą między innymi sprawdzić aktualne utrudnienia drogowe czy zdarzenia występujące na terenie miasta Olsztyn. Teraz aplikacja dostępna jest także w wersji angielskiej.

Dzięki aplikacji Bezpieczny Olsztyn, mieszkańcy stolicy regionu oraz turyści odwiedzający nasze miasto mogą sprawdzić utrudnienia drogowe, zgłosić zauważone zagrożenie Dyżurnemu Miasta. Aplikacja daje dostęp do numerów alarmowych, informacji o imprezach i pogodzie.

Poza informacjami, które pojawiają się w serwisie bezpieczny.olsztyn.eu, w najnowszej wersji aplikacji wyświetlane są również komunikaty Regionalnego Systemu Ostrzegania, za który odpowiada Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Ale to nie wszystkie nowości, które mają sprawić, żebyśmy czuli się bezpieczniej. Program został wyposażony także w Kartę ICE. To skrót (od angielskiego In Case of Emergency – w nagłym wypadku), który podpowiada służbom ratowniczym, że w razie zagrożenia życia właściciela telefonu, można kontaktować się z tak oznaczonymi osobami. To pozwala na sprawne uzyskanie informacji np. o przyjmowanych lekach, chorobach, problemach ze zdrowiem lub alergiach.

Aplikację można pobrać w serwisie bezpieczny.olsztyn.eu.

 

Źródło: UM Olsztyna/własne

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się