Akt oskarżenia wobec 23-latka, który regularnie okradał swoją rodzinę

- Kategoria: Na sygnale
0

Policjanci z Dywit zakończyli aktem oskarżenia postępowanie przeciwko 23-letniemu mieszkańcowi gm. Dywity, który mieszkając w domu jednorodzinnym regularnie okradał swoich rodziców i brata, a także włamał się do jednego z zamkniętych pokoi tego lokalu.

Od września ubr. domownicy zauważyli, że z domu giną różne rzeczy. Były to m.in. telefony, odtwarzacz płyt CD/DVD, tablet, wkrętarka, żelazko oraz pieniądze. Mieszkańcy domyślali się, że sprawcą tych kradzieży może być ich 29-letni syn, z którym już od jakiegoś czasu mieli problemy. Domownicy oszacowali straty na ponad 3.000 złotych. Po 7 miesiącach, pod koniec marca br. ich syn włamał się do zamkniętego pokoju swojego brata, skąd ukradł laptopa wartego 1500 złotych, a następnie włamał się do kolejnego pokoju, skąd ostatecznie nic nie ukradł. Rodzice i brat sprawcy, będąc zmęczeni tak nieodpowiedzialnym zachowaniem swojego członka rodziny postanowili złożyć zawiadomienie w jednostce policji.

23-latek w kwietniu br. usłyszał dwa zarzuty: kradzieży wyposażenia domu jednorodzinnego w okresie od września 2018 roku do marca 2019 roku oraz usiłowania kradzieży z włamaniem oraz jego dokonania. Za popełnione przestępstwa będzie tłumaczył się przed sądem. Nieodpowiedzialnemu członkowi rodziny grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (ik)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Warmia i Mazury otrzymały prestiżowy tytuł Perły Samorządu

Spośród zgłoszeń nadesłanych z całej Polski, kampania promocyjna