Akcja „Stop dopalaczom! Moim dopalaczem jest sport” – pod honorowym patronatem Posła na Sejm RP – Pawła Papke

- Kategoria: Sport, Sporty walki
0

Uczniowski Klub Sportowy Akademia Sztuk Walki Jonkowo zaprasza na inaugurację IV edycji akcji „Stop dopalaczom! Moim dopalaczem jest sport”.

Inauguracja akcji „Stop dopalaczom. Moim dopalaczem jest sport.” odbędzie się w dniu 7 listopada (poniedziałek) 2022 r. o godz. 12:00 w Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Jonkowie. W jej trakcie karatecy z Akademii Sztuk Walki Jonkowo wystąpią z pokazem technik karate oraz łamania twardych przedmiotów. Gościem honorowym będzie Poseł na Sejm RP – Paweł Papke, który objął honorowy patronat nad wydarzeniem.

Akcja polegać będzie na realizacji cyklu zajęć sportowych w połączeniu z wykładami nt. zagrożeń jakie powoduje zażywanie dopalaczy. Zajęcia sportowe połączone z elementami karate realizowane będą w ramach lekcji wychowania fizycznego w szkołach zlokalizowanych na terenie Gminy Jonkowo (Jonkowo, Wrzesina, Nowe Kawkowo) w drugiej połowie listopada bieżącego roku. Poprowadzi je sensei Marek Bębenek, posiadacz stopnia mistrzowskiego 3 dan w karate kyokushin, trener ASW Jonkowo.

Zajęcia sportowe, które przeprowadzone zostaną w każdej klasie. Celem podkreślenia istoty aktywności fizycznej, promowania zdrowego stylu życia, wyrównywania szans, zapobiegania wykluczeniu społecznemu i marginalizacji dzieci oraz młodzieży – Akademia Sztuk Walki Jonkowo przygotuje nagrody w postaci bezpłatnych, miesięcznych karnetów na zajęcia w naszym Klubie. Powyższe służyć będzie również wyszukiwaniem młodych talentów sportowych.

W bieżącej edycji odbędą się warsztaty z zakresu profilaktyki. Działaniami zostaną objęte szkoły podstawowe z terenu Gminy Jonkowo. Warsztaty przeprowadzi Pani Karolina Andrzejewska, która dołączyła do UKS ASW Jonkowo, aby swoimi kompetencjami i bogatym doświadczeniem zawodowym wesprzeć nas w efektywnej realizacji zadań. Pani Karolina jest specjalistą w zakresie pracy z dziećmi i rodzinami. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą niedostosowaną społecznie oraz zagrożoną niedostosowaniem. Jest także certyfikowanym trenerem umiejętności społecznych. Posiada ukończoną szkołę pedagogów ulicznych, a także studia z zakresu psychotraumatologi i suicydologii. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje także pracę z młodzieżą w środowisku otwartym tzw. streetworking. Aktualnie zawodowo pełni funkcję koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Olsztynie. Jest czynnie zaangażowana w działania na rzecz dzieci i młodzieży. Interesuje się psychologią kliniczną i psychoterapią.

IV edycja akcji „Stop dopalaczom! Moim dopalaczem jest sport” swoim zasięgiem obejmie ponad 400 uczniów szkół podstawowych na terenie Gminy Jonkowo. Celem tego przedsięwzięcia jest zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, poprzez aktywność sportową z jednoczesną profilaktyką uświadamiającą zagrożenie jakim są dopalacze. Zajęcia z zakresu profilaktyki uzależnień obejmować będą: profilaktykę uzależnień od alkoholu, narkotyków, nikotyny, uzależnień behawioralnych: od telefonu, komputera, tableta itp., zachowań przemocowych.

Jednocześnie akcja ta ma pokazać młodzieży alternatywę wobec wszelkiego rodzaju używek (alkohol, dopalacze, narkotyki, papierosy), jaką jest sport, na przykładzie wschodniej sztuki walki – karate kyokushin.

IV edycja akcji „Stop dopalaczom! Moim dopalaczem jest sport” realizowana jest w ramach zadania projektu publicznego na 2022 r. pt. Działania z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu wśród mieszkańców Gminy Jonkowo” przy finansowym wsparciu  Gminy Jonkowo.

Jeżeli dzięki naszym akcjom i prowadzonym działaniom choć jedna osoba wygra ze swoimi nałogami i słabościami to będą one miały sens i osiągniemy sukces. Zapraszamy do śledzenia bieżących wydarzeń klubowych na www.facebook.com.

Marek Bębenek – 3 Dan

Prezes i trener ASW Jonkowo

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

„Przebojowa zima z Radiem ZET” w Olsztynie

W najbliższy weekend sporty zimowe zawładną olsztyńską Starówką.