Na sygnale

81-latka padła ofiarą oszustów podszywających się za funkcjonariuszy CBŚP. Kobieta straciła 30 tys. zł

Jest to kolejny w ostatnich dniach atak oszustów działających metodą „na policjanta”. Sprawcy po tym jak zdobyli zaufanie 81-letniej mieszkanki Olsztyna wyłudzili od niej pieniądze w kwocie 30 tys. zł. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie apelują do mieszkańców Olsztyna i powiatu olsztyńskiego o zachowanie czujności i rozwagi. Pamiętajmy, że każdy tego typu przypadek należy niezwłocznie zgłosić Policji.

Do oszustwa mieszkanki Olsztyna doszło wczoraj (02.02.2021). Po południu na telefon seniorki zadzwonił mężczyzna. Przedstawił się on jako funkcjonariusz CBŚP, który rozpracowuje szajkę oszustów. W trakcie rozmowy tłumaczył kobiecie, że jej oszczędności są zagrożone i poprosił ją o spakowanie posiadanych pieniędzy i przekazanie je policjantowi operacyjnemu, który już czekał pod mieszkaniem kobiety. 81-latka, której telefonujący mężczyzna zdobył zaufanie spakowała swoje oszczędności do reklamówki i przekazała je nieznanemu mężczyźnie. W ten oto sposób kobieta straciła pokaźną sumę pieniędzy.

Działanie oszustów za każdym razem jest podobne…

Zwykle oszust przekonuje swojego rozmówcę, że rozpracowuje zorganizowaną grupę przestępczą i zwraca się z prośbą o pomoc w tej „operacji”. Pomoc za każdym razem ma polegać na przekazaniu gotówki, bo tylko dzięki temu „funkcjonariusz” będzie mógł zatrzymać prawdziwych przestępców. W rzeczywistości to on jest przestępcą nie mającym nic wspólnego z Policją. Jedyny cel, który mu przyświeca to wzbogacenie się kosztem ludzkiej krzywdy. Po przekazaniu pieniędzy lub wpłaceniu ich na podany numer bankowy, wszelki kontakt z przestępcami się urywa. Mija kolejna chwila, zanim zdezorientowany pokrzywdzony zorientuje się, że właśnie padł ofiarą oszusta.

Policjanci w dalszym ciągu przypominają o zachowaniu czujności i rozwagi!

Źródło: KMP Olsztyn (rp)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*