Na sygnale

44-latek uderzył w przyczepkę podpiętą pod Audi. Kilkukrotnie dachował i wjechał do rowu. Miał ponad promil alkoholu

44-letni mieszkaniec gminy Rozogi wykazał się ogromną nieodpowiedzialnością i zlekceważył postanowienie sądu o zakazie kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna po tym jak spożył alkohol, wsiadł za kierownicę Mercedesa i na trasie Zawojki – Rozogi spowodował zdarzenie drogowe. Jadąc tzw. „wężykiem” uderzył w przyczepkę ciągnięta przez Audi, za kierownicą, którego siedział 24-letni mieszkaniec gminy Rozogi. Następnie pojazd 44-latka kilkukrotnie „koziołkował”, wjechał do rowu i zatrzymał się na pobliskiej polanie, wywracając się na prawy bok.

Wczoraj( 25.03.21r.) około godz. 12:30 oficer dyżurny szczycieński komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że na trasie Zawojki – Rozogi, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynika, że 44-letni kierowca Mercedesa jadąc od miejscowości Zawojki w stronę miejscowości Rozogi uderzył w przyczepkę samochodową, która podpięta była pod pojazd marki Audi. Następnie kierujący Mercedesem zjechał na przeciwny pas ruchu i po przejechaniu paru metrów, kilkukrotnie „koziołkował”, po czym jego pojazd przewrócił się na prawy bok.

Z relacji świadka zdarzenia, 24-letniego kierowcy Audi, który jechał od miejscowości Rozogi w kierunku miejscowości Zawojki wynika, że styl jazdy kierującego Mercedesem jednoznacznie wskazywał na to, że może on być nietrzeźwy. 44-latek jechał tzw. „wężykiem”, jadąc od boku do boku. 24-letni mieszkaniec gminy Rozogi zjechał na pobocze, aby bezpiecznie wyminąć się z nadjeżdżającym z naprzeciwka pojazdem, mimo to 44-latek uderzył w podpięta pod Audi przyczepkę. Gdy 24-latek zawrócił się, za kierującym zauważył, że jego pojazd leży wywrócony na przydrożnej polanie. Mężczyzna pomógł wydostać się 44-latkowi z pojazdu i o zdarzeniu poinformował szczycieńskich mundurowych.

Policjanci przebadali obu kierowców na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że sprawca zdarzenia drogowego, w chwili zdarzenia miał ponad promil alkoholu w organizmie. Ponadto, mężczyzna posiadał sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, który obowiązuje go do maja 2021r. 44-letni kierowca Mercedesa z urazem głowy został przetransportowany do szpitala.

Szczycieńscy śledczy wyjaśniają teraz dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia drogowego.

Źródło: KWP Olsztyn (ic/rj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*