41. Rajd Kormoran w Mikołajkach

Już niebawem, w ostatni weekend wakacji rozegrana zostanie kolejna edycja Rajdu Kormoran. Już po raz 41. zawodnicy zmierzą się na trasie imprezy, która po Rajdzie Polski ma najdłuższą historię wśród polskich imprez motorowych.

Przez lata to właśnie Rajd Kormoran przyciągał na warmińskie i mazurskie szutry najlepszych w kraju zawodników. Przed czterema laty powrócił do Mikołajek i wszystko wskazuje, że zadomowił się tutaj na dobre. Trudno dziwić się, skoro zmagania zaplanowano na znanych wszystkim kibicom najbardziej malowniczych w kraju odcinkach specjalnych, na których od lat ściga się światowa czołówka. Do tego dochodzi niezwykły klimat urokliwych Mikołajek, wakacyjna atmosfera i wsparcie samorządu.

Trasa trzeciej rundy cyklu Inter Cars Szuter Cup – Szutrowy Puchar to:

9 odcinków specjalnych – 2 x OS Tałty, 3 x OS Baranowo, 3 x OS Sady i na koniec Super Oes na Torze Rajdowym Mikołajki – prawie 60 km odcinków specjalnych. OSy są bardzo zróżnicowane – OS Tałty piaszczysty, kręty, między polami. OSy Sady i Baranowo – doskonale znane z Rajdu Polski – szybkie z równą nawierzchnią, między drzewami. Nie zabraknie widowiskowych zakrętów i hopek.

Sobota (26 sierpnia) to czas przeznaczony na odbiór administracyjny, badanie kontrolne oraz zapoznanie z trasą odcinków specjalnych. Późnym popołudniem zawodnicy rozpoczną rywalizację na odcinku kwalifikacyjnym. Czasy uzyskane na Mikołajki Arena nie będą zaliczane do klasyfikacji rajdu. Pozwolą jednak zawodnikom wybrać pozycje startowe w klasach, na zasadzie – im lepszy czas, tym większy ich wybór. Ma to ogromne znaczenie na szutrowych nawierzchniach, ponieważ pierwsi zawodnicy „czyszczą” nawierzchnię z piasku i kamieni. Ostatni, w przypadku deszczu, narażeni są na jazdę w koleinach.

Wieczorem (o godz. 20:00) Zawodnicy dokonają wyboru kolejności startu podczas uroczystej ceremonii w centrum Mikołajek. To będzie doskonała okazja do spotkania z kierowcami i ich pilotami, porozmawiania i cyknięcia obowiązkowego, rajdowego selfie.

W Mikołajkach czekają nie tylko atrakcje dla miłośników szybkiej jazdy po odcinkach specjalnych. W ostatni weekend wakacji obchodzone będzie również „Zakończenie Lata” – koncert, który poprzedzi Ceremonię startu i wyboru pozycji startowych.

Niedzielna (27 sierpnia) rywalizacja na trasie rajdu rozpocznie się o 10.00. Załogi ruszą na pierwszą pętlę, pokonując trzy odcinki specjalne: Tałty, Baranowo i Sady. Podobnie będzie w pętli drugiej. Trzecia to dwa odcinki: Baranowo i Sady. Po wizycie w serwisie, chwilę po 17.00, zawodnicy będą rywalizować na torze w Mikołajkach. Tam także odbędzie się ceremonia zakończenia 41. Rajdu Kormoran.

Kibice nie będą narzekać na brak emocji. Rywalizacja w cyklu Inter Cars Szuter Cup nabiera rumieńców, nie zabraknie zawodników z jej czołówki. Organizatorzy przygotowali wiele punktów, na których bezpiecznie można oglądać zmagania rajdowców. Odległości między odcinkami są tak dobrane, by kibice mogli obejrzeć rywalizację w różnych miejscach. Tradycyjnie należy pamiętać o bezpiecznym kibicowaniu, by wszyscy mogli cieszyć się z kolejnego, rajdowego święta na Mazurach.

Organizacja rajdu to wiele tygodni przygotowań i praca wielu osób. Bardzo dziękujemy wszystkim za wsparcie i współdziałanie. Także sponsorom i partnerom: Inter Cars, MSP Mielniczyn, Bizol, Primavera, będących partnerami cyklu Inter Cars Szuter Cup – Szutrowy Puchar. Rajd jest bardzo mocno wspierany przez lokalne firmy. Wśród nich należy wymienić firmę Staniszewscy Beton, będącą największym producentem betonu w województwie warmińsko-mazurskim. W pomoc przy organizacji imprezy, jak co roku, zaangażowały się również fabryka opakowań foliowych z wielokolorowymi nadrukami Rossoplast, przedsiębiorstwo Żarna, specjalizujące się m.in. w obróbce stali i aluminium, Agencja Pracy Tymczasowej Toolip oraz drukarnia WielkieRzeczy.com. W tym roku do Partnerów rajdu po raz pierwszy dołączyła firma JKJ Rent A Car, oferująca wynajem krótko i średnioterminowy samochodów osobowych oraz dostawczych.

Za wsparcie dziękujemy także burmistrzowi Mikołajek, pracownikom samorządu, Centrum Kultury Kłobuk, lokalnej policji i straży pożarnej, Lasom Państwowym oraz mieszkańcom – informują organizatorzy rajdu.

41. Rajd Kormoran będzie bez wątpienia mocnym akcentem kończącym wakacje w tej części Mazur.

Program Rajdu

OTWARCIE LISTY ZGŁOSZEŃ

Data:             7 sierpnia 2017 r. – poniedziałek

ZAMKNIĘCIE LISTY ZGŁOSZEŃ

Data:               21 sierpnia 2017 r. (poniedziałek) do godz. 24:00

ODBIÓR ADMINISTRACYJNY

Data:              26 sierpnia 2017 r. (sobota) od godz. 10:00 do godz. 12:30

Miejsce:        Biuro Rajdu, „Gościniec AMELIA”, Prawdowo 47b, 11-730 Mikołajki

ZAPOZNANIE Z TRASĄ

27 sierpnia 2017 r. (sobota) od godz. 10:30 do 18:00

BADANIE KONTROLNE BK 1

Data:              26 sierpnia 2017 r. (sobota) od godz. 16:30 – 18:00,

Miejsce:        Tor Mikołajki

PUBLIKACJA LISTY STARTOWEJ DO ODCINKA KWALIFIKACYJNEGO

Data:              26 sierpnia 2017 r. (sobota) godz. 16:00

CEREMONIA STARTU I WYBORU POZYCJI STARTOWYCH

Data:              26 sierpnia 2017r. (sobota) godz. 20:00

Miejsce:        Plac Wolności, Mikołajki

OPUBLIKOWANIE LISTY STARTOWEJ

Data:              26 sierpnia 2017 r. (sobota) godz. 22:30

Miejsce:        Oficjalna Tablica Ogłoszeń – Biuro Rajdu, „Gościniec AMELIA”

CEREMONIA METY / ROZDANIE NAGRÓD

Data:            27 sierpnia 2017 r. (niedziela) godz. 17:30

Miejsce:      Tor Mikołajki

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

HARMONOGRAM RAJDU

SOBOTA 26.08.2017 r.

18:30 Odcinek Kwalifikacyjny

20:00 Koncert i Ceremonia wyboru pozycji startowych

 

NIEDZIELA 27.08.2017 r.

10:18 OS 1 Tałty I

11:11 OS 2 Baranowo I

11:36 OS 3 Sady I

12:08 Serwis

13:01 OS 4 Tałty II

13:54 OS 5 Baranowo II

14:19 OS 6 Sady II

14:51 Serwis

15:54 OS 7 Baranowo III

16:19 OS 8 Sady III

16:46 Serwis

17:06 OS 9 Super Oes Mikołajki

17:30 Meta Rajdu

 

Wszelkie pozostałe informacje dotyczące rajdu oraz mapki znajdują się na stronie rajdkormoran.pl

Olsztyński Klub Rajdowy, organizator rajdu samochodowego 41. Rajd Kormoran informuje o czasowych utrudnieniach w ruchu na trasach odcinków specjalnych w dniu 27 sierpnia 2017 (niedziela):

OS Tałty w godzinach 8:30 – 15:30
relacja: Kolonia Mikołajki – Tałty – Lelek

OS Baranowo w godzinach 9:00 – 17:30
relacja: Użranki – Nadawki – Baranowo – Cudnochy

OS Sady w godzinach 9:30 – 18:00
relacja: Stare Sady – Nowe Sady – Stare Sady

Organizator: Olsztyński Klub Rajdowy

Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Gustaw Marek Brzezin.

rajd-kormoran41

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Złodziej elektrycznej hulajnogi zatrzymany na gorącym uczynku

Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu