4-letni chłopiec został pogryziony przez psy. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Nowomiejscy policjanci wyjaśniają okoliczności pogryzienia 4-letniego chłopca przez dwa psy. Dziecko z obrażeniami ciała trafiło do szpitala w Grudziądzu. Policjanci ustalają w jaki sposób psy wydostały się z terenu ogrodzonej posesji oraz czy posiadają aktualne szczepienia.

Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Ostrowite na terenie gminy Biskupiec. Ok. godz. 20:30 oficer dyżurny nowomiejskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie dotyczące pogryzienia dziecka przez psy. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że na terenie parkingu przy cmentarzu parafialnym dwa psy rasy owczarek niemiecki i doberman zaatakowały i pogryzły 4-letnie dziecko. Ojciec chłopca widząc to podbiegł do syna, wziął go na ręce i odpędził czworonogi.

Chłopiec z ranami szarpanymi trafił do Szpitala Dziecięcego w Grudziądzu.

Policjanci na miejscu wykonywali oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchiwali okolicznych świadków. Ustalono także właścicieli psów, którzy w najbliższym czasie zostaną przesłuchani. W prowadzonym postępowaniu funkcjonariusze będą ustalali wszystkie okoliczności tego zdarzenia, m.in to, w jaki sposób psy znajdujące się na terenie ogrodzonej posesji pokonały zabezpieczenie i wydostały się na zewnątrz oraz czy posiadały aktualne szczepienia.

Decyzją Powiatowego Lekarza Weterynarii psy zostały objęte nadzorem weterynaryjnym. Są pod obserwacją.

Źródło: KWP Olsztyn (lm/mp)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Nieużytkowany Fiat odholowany z ul. Jagiellończyka

Olsztyńscy strażnicy miejscy kontynuują akcję usuwania samochodowych wraków,