32-latek zatrzymany z narkotykami

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.pl

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością p-ko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie podczas służby w ramach działań „Wszystkich Świętych 2022” w rejonie osiedla Zatorze zwrócili uwagę na kierującego osobowym volkswagenem. Okazało się, że słusznie. Przy 32-letnim mężczyźnie oraz w jego samochodzie funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli kilkadziesiąt gramów narkotyków, oraz narzędzia służące do porcjowania nielegalnych substancji. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Za posiadanie nielegalnych substancji grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W nocy z poniedziałku na wtorek (01/02.11.2022 r.) policjanci z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości p-ko mieniu zainteresowali się kierującym osobowym volkswagenem poruszającym się po olsztyńskim osiedlu Zatorze. Podczas kontroli drogowej, kierujący zaczął się nerwowo zachowywać, unikał kontaktu wzrokowego, a na jego czole pojawiły się krople potu. Policjanci, podejrzewając, że mężczyzna może mieć coś na sumieniu. Po chwili 32-latek przyznał się funkcjonariuszom do posiadania zabronionych substancji.

W toku przeszukania policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 90 gramów środków odurzających, z czego blisko 30 gramów stanowiła marihuana a 5 gramów to organiczny związek chemiczny pn. mefedron. Pozostała część zabezpieczonej substancji trafi do dalszych badań laboratoryjnych mających na celu zbadania jej składu chemicznego.

W trakcie policyjnej kontroli mężczyzna przyznał funkcjonariuszom, że około godzinę wcześniej zażył narkotyki w postaci amfetaminy. Z uwagi na podejrzenie kierowania pojazdem w stanie po użyciu środka odurzającego policjanci zatrzymali 32-latkowi prawo jazdy, a lekarz od kierowcy pobrał krew do analizy pod kątem zawartości w niej środków psychotropowych. Od jej wyników zależeć będą dalsze losy mężczyzny.

Zgodnie z kodeksem karnym 32-latkowi za posiadanie zakazanych substancji mogą grozić 3 lata więzienia. Mężczyzna musi również liczyć się z konsekwencjami kierowania autem w stanie po użyciu narkotyków, za co kodeks karny przewiduje wysoką grzywnę, zakaz kierowania pojazdami, a nawet karę do dwóch lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn (rp)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Drogowe podsumowanie weekendu

W ubiegły weekend na drogach Olsztyna i powiatu