28-latek z Olsztyna odpowie za rozbój

- Kategoria: Na sygnale
0

Mężczyzna na jednej z ulic miał zaatakować przypadkowo napotkane osoby, a następnie zabrać im pieniądze. Policjanci w kilkadziesiąt minut od zdarzenia zatrzymali napastnika. Mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu 28-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Do zdarzenia doszło na początku sierpnia 2020 roku. Wtedy to policjanci otrzymali zgłoszenie o rozboju na terenie Olsztyna. Z relacji 27-latki i 28-latka wynikało, że nieznany im mężczyzna nagłe podszedł do nich na ulicy i najpierw groził użyciem przemocy, a następnie uderzył poszkodowanego mężczyznę, który upadł na chodnik. Następnie napastnik zażądał od kobiety oddania pieniędzy. 27-latka w obawie o swoje życie i zdrowie przekazała sprawcy 200 złotych, a ten uciekł w głąb osiedla. Para natychmiast o zdarzenia powiadomiła służby.

Interweniujący policjanci na podstawie otrzymanych informacji już po kilkudziesięciu minutach ustali miejsce pobytu napastnika. Mężczyzna został zatrzymany w jednym z mieszkań i trafił do policyjnego aresztu. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec Olsztyna.

Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju, do którego się nie przyznał. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Wobec 29-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Źródło: KMP Olsztyn (aj/tm)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się