25-latek odpowie za zabójstwo. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności

- Kategoria: Na sygnale
0

Olsztyńscy policjanci wspólnie z prokuraturą wyjaśnili okoliczności śmierci 47-letniego mieszkańca Olsztyna. Bezpośrednio po tragicznym zdarzeniu został zatrzymany 25-letni członek rodziny 47-latka, który usłyszał zarzut zabójstwa. Ponadto mężczyzna odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W niedzielę rano (22.05.2022) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który z poważnymi obrażeniami ciała został znaleziony przed jednym z domów na terenie miasta. Natychmiast na miejsce wezwano służby ratunkowe. Niestety pomimo udzielonej pomocy 47-latek zmarł.

Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora m.in. wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczyli ujawnione ślady. Od samego początku podejrzewano, że do śmierci mężczyzny przyczyniła się inna osoba. Do wyjaśnienia sprawy zatrzymano 25-letniego mieszkańca Olsztyna, członka rodziny zmarłego.

Wyjaśnieniem okoliczności śmierci 47-latka zajęli się funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, którzy już na miejscu zdarzenia wykonali szereg czynności. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego ustalili jego prawdopodobny przebieg. W jednym z domów na terenie Olsztyna miało dojść do awantury między mężczyznami, w trakcie której 25-latek kilkukrotnie ugodził nożem 47-latka. Jak się później okazało, rany były na tyle poważne, że doprowadziły do śmierci mężczyzny. Policjanci w trakcie sprawdzania posesji zabezpieczyli narzędzie zbrodni, które zostało znalezione w pobliżu domu.

Interweniujący policjanci zatrzymali 25-latka bezpośrednio po zdarzeniu. Mężczyzna był agresywny i swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla siebie oraz innych osób. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Tam 25-latek zaatakował policjantkę oraz pielęgniarkę. Mężczyźnie pobrano krew do badań laboratoryjnych w celu ustalenia czy w chwili zdarzenia był on pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających. Ostatecznie trafił do policyjnego aresztu.

W poniedziałek (23.05.2022) 25-latek został przewieziony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty zabójstwa oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, do których się przyznał. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Tego samego dnia sąd wobec 25-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratur Rejonowa Olsztyn-Południe.

Źródło: KMP Olsztyn

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po