25 lat Uniwersytetu Trzeciego Wieku na Warmii i Mazurach

25 lat Uniwersytetu Trzeciego Wieku na Warmii i Mazurach

- Kategoria: Wiadomości
0

Dokładnie 25 lat temu (16 października) powstał pierwszy Warmińsko-Mazurski Uniwersytet Trzeciego Wieku w Olsztynie. Obecnie w całym regionie funkcjonuje blisko 50 tego typu instytucji.

Ideą UTW jest zagospodarowanie wolnego czasu osobom na emeryturze, dążenie do zachowania i zwiększenia sprawności intelektualnej i fizycznej uczestników.

Ważne jest ponadto zapobieganie wykluczeniu społecznemu osób starszych i ich aktywizacja społeczna. UTW tworzy seniorom warunki do nabywania nowej wiedzy i umiejętności, także w zakresie nowych technologii.

Od wielu lat samorząd województwa warmińsko-mazurskiego współpracuje z UTW, realizując politykę senioralną regionu.

– Srebrzysty wiek wiąże się z ogromnym doświadczeniem życiowym i zawodowym. UTW to miejsca szczególne, ponieważ dają szanse nie tylko na zdobycie nowej wiedzy w szybko rozwijającym się wokół nas świecie, ale także możliwość odkrycia w sobie, do tej pory nieuświadamianych, talentów i umiejętności – mówi marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. – Po intensywnym życiu zawodowym spotkania w placówkach uniwersyteckich pozwalają spełniać marzenia, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, na które zawsze brakowało czasu.

Z okazji 25-lecia tego ruchu z inicjatywy samorządu województwa został opracowany biuletyn informacyjny, który powstał na podstawie materiałów uzyskanych od UTW. Zawarte są w nim szczegółowe informacje związane z działalnością UTW na Warmii i Mazurach.  Album: 25 lat Uniwersytetów Trzeciego Wieku na Warmii i Mazurach [PLIK PDF]

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus. 20 nowych przypadków na Warmii i Mazurach

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (17.09) o 652 nowych