22-latek uprawiał w szafie marihuanę

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. KWP Olstzyn

W jednym z mieszkań w Rucianem Nidzie policjanci ujawnili marihuanę. W trakcie przeszukania pomieszczeń funkcjonariusze znaleźli w szafie sprzęt do uprawy narkotyku. Wstępne badanie testerem wykazało, że znaleziony susz to konopie indyjskie. Jeśli dalsze analizy to potwierdzą 22-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze po wejściu do jednego z mieszkań w Rucianem Nidzie poczuli wyraźną woń palonej marihuany. Mieszkający tam 22-latek zaprzeczył, aby zażywał jakiekolwiek środki odurzające. Policjanci, w trakcie przeszukania pomieszczeń, znaleźli leżący na łóżku plastikowy pojemnik. W środku był susz roślinny.

Przy łóżku natomiast stała fajka wodna z nabitym i częściowo wypalonym już narkotykiem, co tylko potwierdziło przypuszczenia policjantów o zażywaniu środków odurzających przez 22-latka. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze znaleźli w szafie na ubrania sprzęt służący do uprawy konopi indyjskich, który zabezpieczyli.

Mężczyzna powiedział policjantom, że znaleziony susz pochodzi z jego własnej uprawy. Roślinkę hodował w szafie ubraniowej, którą specjalnie do tego celu przerobił i przystosował.

Wstępne badania testerem potwierdziły, że znaleziony przez policjantów susz roślinny to marihuana. Jeśli dalsze badania potwierdzą, że są to konopie indyjskie, 22-latkowi postawiony zostanie zarzut posiadania środków odurzających i ich uprawy za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Rząd walczy z V falą pandemii. Nowe zasady kwarantanny i darmowe testy w aptekach

Ogólnodostępne i bezpłatne testy pod kątem COVID-19 bez