Na sygnale

20-latek odpowie za kradzieże i kradzież z włamaniem

Olsztyńscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży i kradzieży z włamaniem do aut i pomieszczenia gospodarczego. Łupem 20-latka padły elektronarzędzia, sprzęt elektroniczny czy nawet produkty spożywcze. Ponadto okazało się, że mężczyzna był odpowiedzialny za szereg kradzieży pieczywa sprzed sklepów. 20-latek usłyszał już zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olszynie wyjaśnili okoliczności i zatrzymali sprawcę kradzieży i kradzieży z włamaniem do pojazdów oraz pomieszczenia gospodarczego, do których doszło na terenie miasta. Łączna wartość strat to ponad 4500 złotych.

Policjanci wpadli na trop 20-latka, którego zatrzymali na jednej z ulic w Olsztynie. W trakcie przeszukania auta oraz mieszkania policjanci znaleźli część skradzionych rzeczy. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna dokonał kradzieży z niezabezpieczonych pojazdów oraz kradzieży z włamaniem do zaparkowanego auta. Z ich wnętrza zabierał elektronarzędzia, sprzęt elektroniczny czy nawet produkty spożywcze. Ponadto mężczyzna ukradł również narzędzia z pomieszczenia gospodarczego z jednej z posesji na terenie miasta.

W tym samym czasie policjanci z Wydziału Prewencji z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie prowadzili postępowanie dotyczącego szeregu wykroczeń, których sprawcą również okazał się 20-latek. Mężczyzna miał w krótkich odstępach czasu dokonać kradzieży pieczywa pozostawionego przez dostawców przed sklepami o łącznej wartości ponad 1000 złotych. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili mężczyźnie cztery zarzuty kradzieży i jeden kradzieży z włamaniem.

Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn (aj/kh)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*