19 marca. Dzień Wędkarza

- Kategoria: Ciekawostki
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Obchodzony 19 marca  Dzień Wędkarza wszedł na stałe do kalendarza jako święto wędkarzy, działaczy i sympatyków wędkarstwa. Ustanowiony przez Nadzwyczajny Krajowy Zjazd Delegatów PZW dla upamiętnienia daty powstania Polskiego Związku Wędkarskiego.

Wędkarstwo popularne jest na całym świecie. Ryby łowi się amatorsko odpoczywając na łonie natury lub wędkuje się też sportowo i profesjonalnie. Na całym świecie organizowane są zawody wędkarskie, gdzie trwa zacięta rywalizacja o jak największą złowioną ilość ryb.

Polska do wędkarskiego eldorado raczej nie należy. Zbyt duża masowość tego hobby i brak szacunku dla przyrody przez dziesięciolecia sprawiły, że mało jest znakomitych i bardzo dobrych łowisk na terenie naszego kraju. Wędkarze często winę zwalają na gospodarstwa rybackie, które nadmiernie eksploatują swoje akweny. Gospodarstwa rybackie, zaś winę za taki stan rzeczy posądzają kłusowników, których na naszych wodach nie brakuje. Straż Rybacka co dzień kontroluje jeziora i rzeki, jednak wciąż jest to za mało…ryb z roku na rok ubywa, a presja wędkarska z roku na rok rośnie…

Jednak mimo to wędkarze są zadowoleni ze swojego święta. Na każdym portalu wędkarskim wszyscy dzisiaj składają sobie życzenia. My z tej okazji Drodzy Wędkarze i Wędkarki też się do nich przyłączamy!

Niech nowy sezon przyniesie Wam spełnienie najskrytszych marzeń, wzbogaci Wasze życie o nowe, wędkarskie przygody i dostarczy złowienia wielu wspaniałych okazów.
Połamania kija w nowym sezonie!

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po