19-latek w przydomowym ogródku hodował konopie indyjskie

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.pl

Szczycieńscy policjanci, na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zatrzymali 19-letniego mieszkańca gminy Świętajno. Mężczyzna w kompleksie leśnym nieopodal swojego miejsca zamieszkania stworzył sobie ogródek, w którym hodował konopie indyjskie. Kryminalni zabezpieczyli 15 roślin i 64 gramy wytworzonego suszu roślinnego oraz zatrzymali „ogrodnika”. Za uprawę nielegalnych narkotyków grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W czwartek (30.07.20r.) w godzinach popołudniowych funkcjonariusze z zespołu do walki z przestępczością narkotykową szczycieńskiej komendy, prowadzili działania operacyjne na terenie gminy Świętajno. Z ustaleń kryminalnych wynikało, że pewien 19-latek na terenie jednego z kompleksów leśnych hoduje konopie indyjskie. Gdy policjanci przyjechali pod jego dom, ten akurat wychodził ze swojego ogródka. Na widok mundurowych zaczął uciekać, jednak po chwili został zatrzymany. 19-letni mieszkaniec gminy Świętajno posiadał w kieszeni spodni liście konopi, które jak sam oświadczył „pochodziły z jego uprawy”.

Szczycieńscy kryminalni w tzw. „młodniku” zabezpieczyli 15 krzewów konopi indyjskich. Natomiast waga zabezpieczonego, wytworzonego przez 19-latka suszu roślinnego, wyniosła blisko 64 gramy. „Ogrodnik” został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. Usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Teraz za uprawę nielegalnych roślin odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (ic/rj)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po