19-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i ciężkiego uszkodzenia ciała 17-latki

- Kategoria: Na sygnale
1

fot.policja.gov.pl

Na terenie jednej z posesji w Szczytnie doszło do pobicia 17-latki. Pokrzywdzona z poważnymi obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala w Olsztynie. Kilkadziesiąt minut po zdarzeniu policjanci zatrzymali podejrzanego w tej sprawie, którym okazał się 19-letni chłopak nastolatki. Prokurator po zapoznaniu się z materiałem dowodnym i przesłuchaniu mężczyzny, postawił mu zarzut usiłowania zabójstwa oraz zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nastolatki. 19-latek przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (13/14.11.2021). Szczycieńscy policjanci około godz. 2:30 otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na terenie jednej z posesji położonej na terenie Szczytna doszło do pobicia 17-latki. Pokrzywdzona z poważnymi obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala w Olsztynie.

Niespełna godzinę później szczycieńscy funkcjonariusze w miejscu zamieszkania zatrzymali jej 19-letniego chłopaka, którego podejrzewali o dokonanie tego czynu.

W poniedziałek (15.11.2021r.) Prokurator Rejonowy w Szczytnie po zapoznaniu się z materiałem dowodnym zgromadzonym przez śledczych oraz przesłuchaniu 19-latka, postawił mu zarzut usiłowania zabójstwa oraz zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 17-latki. Sprawca przyznał się do postawionych mu zarzutów i złożył wyjaśnienia.

Niebawem do Sądu Rejonowego w Szczytnie wpłynie wniosek z Prokuratury Rejonowej w Szczytnie o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Usiłowanie zabójstwa jest przestępstwem zagrożonym kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (ic/tm)

Facebook Comments

1 Komentarz

  1. Rumburak

    Jak to jest, że za pobicie w Szczytnie kolesiowi grozi dożywocie, a temu, co zabił w Olsztynie rodzeństwo autem tylko 2-12 lat więzienia?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się